4 طلا، 2 نقره و یک برنز در سبد اندوخته‌های ایران

اولین دوره مسابقات جهانی تکواندو نونهالان جهان-آذربایجان

تیم ملی تکواندوی نونهالان ایران تا پایان سومین روز مسابقات نونهالان جهان 4 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز را در سبد اندوخته‌های خود دارد.

4 طلا، 2 نقره و یک برنز در سبد اندوخته‌های ایران - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، اولین دوره مسابقات جهانی تکواندو رده سنی نونهالان از پنجشنبه با حضور ٥٧٦ تکواندوکار از ٦٣ کشور به میزبانی "باکو" آذربایجان آغاز شده و امروز به پایان خواهد رسید.

تیم ایران تا پایان سومین روز این مسابقات، موفق به کسب 4 مدال طلا (مهلا مومن زاده، ستاره چابکی، دنیا محمدی و امیرحسین کولیوند)، 2 مدال نقره (شاهین شیاسی و ابراهیم صفری) و یک مدال برنز (محمدحسین زاهدی) شده است.

در روز سوم رقابت ها که تیم ایران یک مدال طلا توسط امیرحسین کولیوند کسب کرد، ترکیه 2مدال طلا و چین تایپه و کره جنوبی نیز هرکدام یک مدال طلا را بدست آوردند.

تیم های انگلیس، روسیه، فرانسه، کانادا، کرواسی، آمریکا، مولداوی، فنلاند، اوکراین و مکزیک نیز سهمی از مدال های نقره و برنز داشتند.

جالب اینکه، آذربایجان (کشور میزبان) در روز سوم مسابقات نتوانست بر سکو بایستد.

در آخرین روز این مسابقات 5 نماینده دیگر کشورمان تا ساعاتی دیگر مبارزات خود را در شیاپ چانگ باکو آغاز خواهند کرد.

زهرا شجاعی راد، پوراسماعیل، مهرداد خزایی پول، محمدامین پولادی و امیرحسین وقوعی آذر، تکواندوکارانی هستند که تا ساعاتی دیگر مبارزات خود را آغاز خواهند کرد.

در بخش دختران، زهرا شجاعی راد در وزن 59- کیلوگرم به مصاف تکواندوکاری از فرانسه خواهد رفت و زهرا پوراسماعیل تکواندوکار وزن 59+ کیلوگرم ابتدا با مکزیک مبارزه خواهد کرد و در صورت پیروزی رو در روی حریفی از آلمان قرار خواهد گرفت.

در بخش پسران، مهرداد خزایی پول در وزن 61- کیلوگرم در اولین گام به مصاف استرالیا می رود و در صورت پیروزی تکواندوکارانی از هند یا چین تایپه را پیش رو دارد، در وزن 65- کیلوگرم نیز محمدامین پولادی به دیدار رقبایش می رود که ابتدا باید با تکواندوکاری از فرانسه مبارزه کند و در صورت پیروزی با نماینده برزیل مبارزه خواهد کرد.

امیرحسین وقوعی آذر نیز آخرین نماینده ایران در این رقابت ها خواهد بود. وی در وزن 65+ کیلوگرم ابتدا با روسیه دیدار می کند و در صورت برتری باید به مصاف حریفی از کانادا برود.

سیروس رضایی و حافظ مهدی داوران ایرانی حاضر در این رقابت ها هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه