۳۷۰میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های ورزشی آذربایجان شرقی نیازاست

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد شروین اسبقیان بعد از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره ای به فرا رسیدن هفته تربیت بدنی اظهار داشت: در طول این هفته در مجموع بیش از ۴۰۰ برنامه ورزشی و فرهنگی برگزار می شود که برای این هفته برنامه های متنوعی همچون تجلیل از برترین های ورزشی استان، همایش های مختلف همگانی و خانوادگی، جشنواره های ورزشی ویژه روستاییان و عشایر در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه در خصوص پروژه های ورزشی استان نیز گفت: کل اعتبارات ورزشی استان ۱۸ میلیارد تومان است که از این مقدار ۱۲ میلیارد تومان استانی و شش میلیارد آن نیز اعتبار ملی است که برای اتمام پروژه های در دست اجرای ورزشی استان نیز نیازمند اعتبار ۳۷ میلیارد تومانی هستیم.

اسبقیان افزود: در مجموع هم اکنون ۱۱۱ پروژه عمرانی ورزشی در استان در حال اجرا هستند که از این تعداد ۵۹ پروژه استانی، ۳۲ ملی و بقیه نیز توسط شرکت توسعه استان عملی می شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان با تاکید بر استفاده از ظرفیت خیران در حوزه های ورزشی گفت: از ظرفیت خیران برای واگذاری سالن های ورزشی استفاده می کنیم که این امر منجر به اشتغالزایی برای جوانان استان می شود.

وی در خصوص روند رشد ورزش بانوان در استان نیز گفت: شرایط کنونی ورزش بانوان را شاید نتوان رضایت بخش دانست اما می توانیم ادعا کنیم ورزش این قشر در روند صعودی و رو به رشد قرار داشته و با برگزاری المپیادهای استانی و دیگر برنامه ها سعی در به تحرک درآوردن ورزش بانوان در کشور داریم.

اسبقیان همچنین از رشد ۱۸ درصدی عملکرد این اداره کل در طی دو سال خبر داد و گفت: این عملکرد توسط وزارتخانه ورزش و جوانان و در ۱۶ شاخص مهم ارزیابی شده است که در تمامی شاخص ها با رشد مواجه بوده ایم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان ادامه داد: استان آذربایجان شرقی از ابتدای امسال میزبان مسابقات ورزشی بسیاری بوده است که سعی خواهیم کرد این روند را در طول شش ماهه دوم نیز ادامه دهیم که برای برگزاری چندین تورنمنت آسیایی همچون کبدی، تکواندو، شمشیربازی و هاکی رایزنی هایی انجام داده ایم.

وی در خصوص میزبانی استان از مسابقات جهانی زورخانه ای نیز گفت: مقام معظم رهبری بارها بر روی نهادینه سازی این ورزش و گسترش آن تاکید ویژه ای داشته اند که در این راستا طی روزهای گذشته تبریز افتخار میزبانی از این مسابقات جهانی را داشت و همچنین برای گسترش این رشته ورزشی در سطح استان نیز چندین زورخانه در شهرستان های میانه، مراغه، ملکان، ورزقان، بناب و میانه در حال احداث است.

دلایل تغییر نام تور بین المللی دوچرخه سواری

ابراهیم فیروزی نیز در این جلسه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تغییر نام تور دوچرخه سواری استان گفت: این تور دوچرخه سواری چهار سال است که آغاز شده که سطح آن نسبت به سال آغازین این طرح بالاتر رفته است.

رئیس گروه توسعه همگانی ورزش و جوانان استان ادامه داد: در ابتدا سعی بر حفظ نام این تور دوچرخه سواری با نام تور آذربایجان داشتیم اما کشور آذربایجان به دلیل یکسان بودن نام تور با نام این کشور درخواست تغییر اسم این تور را به فدراسیون جهانی داده بود.

وی افزود: هر چند هم اکنون نیز نام این تور به تور ایران- آذربایجان تغییر یافته و این امر سبب شده است تا علاوه بر مطرح شدن نام عزیز کشورمان در قالب این تور، نام آذربایجان شرقی نیز در این بین مطرح شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه