کیمیا علیزاده به نشان طلا دست يافت - طلای تاریخی بانوی تکواندوکار  

کیمیا علیزاده به نشان طلا دست يافت - طلای تاریخی بانوی تکواندوکار - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، در ادامه روز چهارم از دومین دوره بازیهای المپیک نوجوانان جهان که در نانجینگ جریان دارد کیمیا علیزاده که با سه پیروزی راهی مبارزه پایانی شده بود با برتری 10 بر 7 مقابل "یولا تورونیتا" از روسیه با شایستگی روی سکوی قهرمانی ایستاد و به نشان طلا دست یافت.

وی در وزن 63- کیلوگرم دور نخست 23 بر صفر مقابل "نگاشاشو کنگ" از کامرون صاحب پیروزی شد و سپس "آمبر پاناماس" بلژیکی را 15 بر 2 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. علیزاده در این مرحله هم در پیکار با "مهنا ماریاپن" از کلمبیا 12 بر 2 پیروز از میدان خارج شده و راهی بازی پایانی شد.

این اولین مدال طلای تاریخ ورزش بانوان ایران در المپیک است که کیمیا علیزاده، پرچمدار کاروان ایران در این رقابتها، توانست این مدال ارزشمند تاریخی را به نام خود و رشته تکواندو ثبت کند.

کاروان ورزشی کشورمان تا اینجای کار موفق به کسب سه مدال طلا و یک برنز شده که هر چهار مدال نیز توسط دو رشته رزمی بدست آمده است. مهدی اسحاقی و کیمیا علیزاده دو مدال طلا و دانیال صالحی مهر یک مدال برنز هر سه از تکواندو و رامین صفویه از جودو هم یک مدال طلا برای کشورمان کسب کرده اند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه