کواچ: همه تیم‌های دنیا باید به تیم ملی والیبال ایران احترام بگذارند

 

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ بخش توپ و تور:

به گزارش جوان ایرانی، اسلوبودان کواچ پس از شکست 3 بر یک ایران مقابل تیم ملی والیبال روسیه در آخرین بازی لیگ جهانی 2015 اظهار داشت: چیزی برای گفتن به بازیکنانم ندارم، چون بعد از شرایط سخت روز گذشته رساندن بازیکنان به این بازی کار دشواری بود.

وی ادامه داد: امروز کاپیتان تیم ما نشان داد که چطور باید بجنگیم. من از بازیکنانم می‌خواهم که این موضوع را یاد بگیرند و انجام دهند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران تصریح کرد: ما سعی کردیم که روسیه در لیگ جهانی سال آینده حاضر نباشد، چون بازی با تیمی مثل استرالیا به مراتب ساده‌تر از روسیه است. ما تمام تلاش خودمان را کردیم، اما قبول کنید که تکرار بازی اول بسیار سخت بود.

کواچ گفت: ما در بازی اول انگیزه زیادی داشتیم، اما در این بازی انگیزه‌ای وجود نداشت. به تیم روسیه تبریک می‌گویم. آنها آخرین شانس خود را برای بقا در لیگ جهانی حفظ کردند.

وی در ادامه در مورد حضور تیم دوم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: من و داورزنی تصمیم گرفتیم که تیم دوم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند. با توجه به قوانین، امتیازات ما در رنکینگ جهانی برای شرکت در انتخابی المپیک کافی است و امتیازات بازی‌های قهرمانی آسیا برای ما تأثیر چندانی ندارد، به همین خاطر جام جهانی را در اولویت قرار دادیم.

سرمربی صرب تیم ملی والیبال ایران تأکید کرد که تنها دو تیم کره و چین برای مسابقات قهرمانی آسیا انگیزه دارند.

کواچ در ادامه تصریح کرد: باز هم می‌گویم که آماده کردن بازیکنان برای بازی برابر روسیه کار سختی بود، چون ما دو تیم متفاوت را در زمین دیدیم. روسیه تمام تلاشش را کرد و با انگیزه از سقوط به دسته پایین‌تر فرار کرد و تیم ایران که انگیزه‌ای برای بازی نداشت. با این حال بازیکنان ما جنگیدند و تلاش‌شان را کردند.

وی در مورد نقاط ضعف و قوت تیم ایران نیز اظهارنظر کرد: ما باید به صورت مداوم خوب بازی کنیم. ما نوسان زیادی مخصوصاً در پست دریافت‌کننده‌ها داشتیم. زمانی که آنها خوب بازی می‌کردند، قدرت تیم ما نیز بیشتر می‌شد، نقطه قوت دیگر تیم ما شهرام محمودی بود. این بازیکن پاس‌های سرعتی را به امتیاز تبدیل می‌کند و همین موضوع مدافعان حریف را در مقابله با او دچار مشکل می‌کند. ما در مجموع در لیگ جهانی امسال بهتر از سال گذششه بودیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پایان گفت: اگر بتوانیم بازی مقابل روسیه، آمریکا و لهستان را در تهران تکرار کنیم همه تیم‌ها باید در دنیا به ما احترام بگذارند. من از بازی‌های امسال لیگ جهانی به غیر از بازی دوم مقابل لهستان راضی هستم.

انتهای پیام/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه