کاویانی‌نژاد و میرزاده قهرمان شدند - دو مدال طلا در روز نخست

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش کشتی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، در وزن ۵۸ کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر گئورگی ایلیف از بلغارستان را شکست داد. وی در دور سوم با نتیجه یک بر صفر از سد تیلور لامونت از آمریکا گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کاویانی‌نژاد در این مرحله نیز با نتیجه 2 برصفر ادگار تامازیان از ارمنستان را شکست داد و به فینال رسید. وی در این دیدار مقابل یاهور ولادیکا از کشور بلاروس با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم امین میرزاده در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر آرتسیک شومسیکی از بلاروس را مغلوب کرد، میرزاده در کشتی بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل والری ایوانف از بلغارستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل پاتریک کامینسکی از لهستان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. میرزاده در دیدار فینال مقابل روبرت ارسیک از مجارستان با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۰ کیلوگرم مهدی محسنی‌نژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۳ ساندوف از بلغارستان را شکست داد. وی در سوم مقابل تورنیکه کاندلاکی از گرجستان با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، محسنی‌نژاد در این مرحله مقابل امین صفرشایف از روسیه با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۵ مقابل هنساواد مجید زادا از آذربایجان مغلوب شد و به مقام پنجم رسید.

در وزن ۵۴ کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور اول با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل والنتین پتیک از مولداوی به پیروزی رسید و در دور دوم نیز با نتییجه ۲ بر ۲ موستایف از آذربایجان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. در این مرحله اما این کشتی‌گیر با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب تیگران میناسیان از ارمنستان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ارمنی مقابل کشتی گیر گرجستانی، مختاری از دور رقابتها کنار رفت. وی در این وزن به مقام هشتم رسید.

در وزن ۶۳ کیلوگرم محمدرضا رستمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب آلونگو ریکادزه از گرجستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها رفت اما در این گروه با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب پرویز نصیب اف از اوکراین شد و از دور رقابتها کنار رفت. رستمی در این وزن هیجدهم شد.

مسابقات پنج وزن دوم و پایانی امروز چهارشنبه برگزار می‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه