چگونه یک زندگی شاد و سعادتمند داشته باشیم

اگر واقعا نتوانید خودتان را دوست داشته باشید، داشتن یک زندگی شاد و سعادتمند برایتان بسیار مشکل خواهد بود. اولین کسی که باید یاد بگیرید دوستش داشته باشید خودتان هستید. هنگامی که بتوانید خودتان را دوست داشته باشید توانایی شما در عشق ورزیدن بیشتر می‌شود و انواع دیگر دوست داشتن نیز برایتان آسان‌تر خواهد شد.
تنها زیبایی ظاهری نیست که شما را جذاب می‌کند. اگر شما احساس خوبی به خودتان داشته باشید، جذاب خواهید بود. برخی از افراد در مورد خودشان بیش از حد سخت می‌گیرند و قضاوتشان درباره اعمال و رفتارشان بسیار شدیدتر از قضاوت آنها در مورد اعمال و رفتار دیگران است. شما سزاوار نیستید که از طرف هیچکس این چنین بیرحمانه مورد انتقاد قرار گیرید چه رسد به اینکه این فرد خودتان باشید.
همیشه سعی کنید اوقاتی را هم به انجام کاری اختصاص دهید که صرفا ذوق و استعداد شما را نشان می‌دهد. برای هر کسی لازم است که در مورد جوهره وجود خود شناخت پیدا کند و علایق و استعدادهای منحصر به فرد خویش را پرورش دهد . اگر نمی‌دانید که ذوق و استعداد شما در چه زمینه‌ای است، دلیلش این است که یا هنوز آن را پیدا نکرده اید و یا اینکه نسبت به آن بی اعتنا هستید.
ما باید با نیازها، خواسته‌ها و تمایلات خود هماهنگ باشیم در غیر این صورت از داشتن یک زندگی تمام و کمال محروم خواهیم شد. گاهی اوقات هر کاری که برای عزیزانتان می کنید آنها را راضی نمی‌کند. گاهی دلیلش این است که آنها از خودشان راضی نیستند . در این مواقع هم شما و هم آنها باید به این حد اکتفا کنید که با کاری که برای آنها می‌کنید خود شما احساس رضایت کنید. هر وقت کاری برای دیگران انجام می‌دهیم نسبت به خودمان احساس رضایت بیشتری می‌کنیم اما باید مراقب باشیم که مبادا تمام وقت خود را صرف دیگران کنیم و از خودمان غافل شویم.
برخی به اینکه دیگران درباره شان چه نظری دارند بیش از حد اهمیت می‌دهند و همین باعث می‌شود که به دیگران اجازه دهند تا در مورد نحوه زندگی شان بیش از اندازه مداخله کنند. نگران نباشید که دیگران درباره شما و نحوه ی زندگی تان چه فکری می‌کنند چون اکثر مردم بیشتر سرگرم مسائل زندگی خودشان هستند تا اینکه به زندگی شما فکر کنند.
افرادی که مدام شما را تحقیر می‌کنند افراد مناسبی برای اینکه اوقات خود را با آنها بگذرانید نیستند . اگر آنها نخواهند رفتارشان را تغییر دهند ، شما باید از خودتان بپرسید که چرا با چنین افرادی معاشرت می‌کنید.
همانطور که از با ارزش‌ترین دارایی‌تان محافظت می‌کنید، مراقب جسم خود نیز باشید و به خوبی از آن مراقبت کنید زیرا این تنها چیزی است که همیشه متعلق به شماست و باید تا آخر عمر برای شما کار کند.
بسیاری از ما بیش از حد به ظاهر خودمان اهمیت می‌دهیم. باید همیشه این نکته را به یاد داشته باشیم که آنچه حقیقتا مهم است این است که ما که هستیم و چگونه زندگی می‌کنیم.
(جودی اشبرگ)
منبع : مطالب ارسال شده


 
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه