چه میزان گرما برای تنظیم حرارت تجهیزات آرایشی مناسب است؟

در اینجا با تنظیم حرارت مناسب برای اتو های صاف کننده و فر کننده ی مو و سشوار آشنا خواهید شد.

چه میزان گرما برای تنظیم حرارت تجهیزات آرایشی مناسب است؟ابزارهایی که با حرارت بالا کار می‌کنند، جزو وسایل ضروری برای آرایش موها هستند. اما آنها می‌توانند باعث شکستن، چند شاخه شدن انتهای مو و شکننده شدن بافت مو شوند. اگرچه مواد موضعی که برای محافظت از مو در برابر حرارت بکار می‌روند می‌توانند سودمند باشند، اما مهم است که شما همیشه درجه‌ی حرارت مناسب را انتخاب کنید.

حالا چطور می‌فهمید که موهایتان در حال سوختن است؟ ما با متخصص موی هالیوودی، «فیلیپ بی» صحبت کردیم تا بهترین و بی خطرترین درجه برای اتوهای صاف کننده، فر کننده و سشوارها را پیدا کنیم تا شما بتوانید با خیال راحت موهایتان را آرایش کنید.

اتوهای صاف کننده

وقتی از یک اتوی صاف کننده استفاده می‌کنید، هرگز دما را بالاتر از ۴۰۰ درجه‌ی فارنهایت نبرید. فیلیپ می‌گوید: کار کردن با درجه‌ی ۳۰۰ تا ۳۹۵ برای اکثر لوازم آرایشی مناسب است. به محض اینکه شما به بالاتر از ۴۰۰ درجه بروید، مرتکب ریسک بزرگی می‌شوید.

کمی فکر کنید. مو در حدود ۴۵۱ درجه، مانند کاغذ شروع به ذوب شدن می‌کند. فرقی ندارد که چه مدل مویی را می‌خواهید درست کنید، هیچ دلیلی ندارد که نزدیک آن درجه کار کنید. درجه را زیر عدد ۴۰۰ تنظیم کنید و همیشه سلامت موهایتان را مد نظر داشته باشید.

اما چطور می‌فهمید که در این محدوده قرار دارید؟ فیلیپ می‌گوید که حداکثر درجه حرارتی که موی شما می‌تواند تحمل کند، به حالت آن بستگی دارد. اگر موهایتان نازک، خشک، شکننده یا آسیب دیده است، از درجه حرارت پایین‌تری بین ۲۹۰ تا ۳۰۰ درجه استفاده کنید. حتی اگر موهای ضخیم و زبری دارید ازدرجه ۳۰۰ تا ۳۴۰ استفاده کنید.

در هر صورت این قانون را بکار ببرید: حالت، حالت و حالت! اگر موهای شما بمقدار متعادل رطوبت و پروتئین داشته باشد، در برابر هر نوع وسیله‌ی حرارتی، به بهترین شکل محافظت می‌شود.

اتوهای فر کننده

وقتی نوبت به استفاده از اتوهای فر کننده می‌رسد، در محدوده‌ی ۳۰۰ تا ۳۴۰ درجه باقی بمانید. فیلیپ می‌گوید: اگر شما اتوی پیچشی را خیلی سریع بین موهایتان حرکت می‌دهید تا انتهای موهایتان کمی حالت موجی پیدا کند، می‌توانید درجه حرارت بالاتری بین ۳۵۰ تا ۳۶۰ را انتخاب کنید.

اگر برای ایجاد یک مدل موی کلاسیک، لازم است که بیشتر از چند ثانیه اتو را روی موهایتان قرار دهید، از درجه حرارت پایین تر بین ۲۷۵ تا ۳۰۰ درجه استفاده کنید.

سشوارها

برخلاف اتوهای مو، اکثر سشوارها کلید تنظیم درجه حرارت ندارند. فیلیپ می‌گوید: اگر سشوار شما کلید تنظیم حرارت دارد، آن را بین ۸۰ تا ۱۰۰ درجه قرار دهید و اگر ندارد، آنرا روی درجه‌ی متوسط- بالا، قرار دهید. این کلید در سشوار، حرارت را با سرعت فن زیاد ترکیب می‌کند تا شما سریع‌تر بتوانید موهایتان را خشک کنید.

سشوارهایی که درجه حرارت بالا و سرعت فن کم دارند، باعث سوختن، شکستن و چند شاخه شدن انتهای مویتان می‌شوند. یک راه ساده دیگر برای جلوگیری از سوختن موهایتان این است که همیشه موهایتا�� را تقسیم بندی کنید و بعد سشوار بکشید. شاید هم بخواهید که موهایتان را نیمه خشک کنید و بگذارید در معرض هوا خشک شوند. با این کار نسبت به زمانی که موهای کاملا خیستان را سشوار می‌کشید، به مو فشار کمتری می‌آید./ سرخاب سفیداب

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه