چهار مدال طلا، نقره و برنز برای نوجوانان - ایران در آستانه قهرمانی

به گزارش جوان ایرانی، این دوره از مسابقات در چین تایپه جریان دارد که در روز پایانی تیم ملی ایران چهار نماینده در بخش دختران و چهار نماینده در بخش پسران داشت. از میان نمایندگان تیم دختران زهرا اسماعیل پور در وزن ۶۸+ کیلوگرم ۵بر یک به نماینده کشور میزبان باخت و حذف شد اما سه تکواندوکار دیگر موفق به کسب مدال شدند. در بخش پسران هم هر چهار تکواندوکار راهی بازی پایانی شدند که در این بین شیردل به مدال نقره دست یافت.

مهسا جدی در وزن ۵۹- کیلوگرم ابتدا حریف قزاقستانی را ۱۲بر صفر شکست داد و سپس برابر تکواندوکار چین تایپه با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید راهی بازی نهایی شد. وی در مبارزه برای کسب مدال طلا در یک جدال جذاب و دیدنی نماینده کره جنوبی را ۱۱ بر صفر شکست داد و مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستاد.

زهرا شجاعی راد هم در وزن ۶۳- کیلوگرم نقره گرفت. وی ابتدا ۱۸ بر ۱۵ از سد قزاقستان گذشت، سپس ازبکستان را ۲۴ بر ۹ برد اما در فینال این مسابقات، در رقابتی نزدیک ۲ بر یک برابر نماینده کره جنوبی شکست خورد و روی سکوی دوم ایستاد.

ضمن اینکه در وزن ۶۸- کیلوگرم پریسا جوادی به مدال برنز دست یافت.وی در نخستین گام با نتیجه ۱۱ بر ۳ از سد قزاقستان گذشت اما در مرحله نیمه نهایی ۴ بر یک برابر ازبکستان شکست خورد و بر سکوی سوم این مسابقات ایستاد.

در بخش پسران و در وزن ۶۸- کیلوگرم محمد شیردل ۱۸ بر ۱۵ ازبکستان را شکست داد و سپس در پیکار با قزاقستان ۸ برشش پیروز شد و به دیدار نهایی رسید. امیر حسین وقوعی آذر در وزن ۷۳- کیلوگرم با سه پیروزی متوالی برابر مالزی ۱۳ بر یک ، قزاقستان ۱۷بر چهار و ازبکستان ۱۵بر صفر به بازی نهایی راه پیدا کرد. اما در بازی نهایی به کره جنوبی باخت و نقره گرفت.

در وزن ۷۸- کیلوگرم امیرحسین ساسان کار خود را با برتری ۱۸ بر صفر مقابل ازبکستان آغاز کرد و با پیروزی ۲۴ بر یک مقابل فیلیپین راهی بازی نهایی شد. همچنین فرشاد غیاثی در وزن ۷۸+ کیلوگرم ابتدا نماینده قزاقستان را ۱۹ بر ۶ شکست داد و سپس نماینده کشور میز��ان را ۶ بر یک از پیش رو برداشت و به فینال رسید.

در صورتی که سه عضو تیم پسران کشورمان که امروز راهی بازی نهایی شده اند موفق به کسب مدال شوند ، تیم پسران می تواند عنوان قهرمانی قاره کهن را کسب کند.

تیم ملی تکواندو نوجوانان کشورمان تاکنون چهار مدال طلا توسط مهسا جدی ، ناهید کیانی ، میر هاشم حسینی و هادی تیران ، چهار نقره توسط زهرا محمد شیردل ، شجاعی ، مژگان زادمحمد و شکیلا کلهر ، سه مدال برنز توسط پریسا جوادی ، علیرضا علیاری و مبینابابالو در این دوره از مسابقات کسب کرده است.

هشتمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور ۲۳۰ تکواندوکار از ۲۴ کشور در چین تایپه جریان دارد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه