چهار سال از سفر ابدی علی شاطرزاده گذشت - کاراته بدون مرد دوست داشتنی

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش رزمی:

چهار سال از سفر ابدی علی شاطرزاده گذشت - کاراته بدون مرد دوست داشتنی - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، چهار سال از سفر ابدی بزرگ مرد کاراته ایران گذشت و دوستانش هنوز این ناگوارترین اتفاق کاراته را باور ندارند. مرحوم علی شاطرزاده هر چه خواست در دنیای قهرمانی اش بدست آورد. در دنیای مربیگری هم با فولاد سپاهان نشان داد که از چه توانایی غیر قابل انکاری برخوردار است.

شاطرزاده 5 بار قهرمان کاراته آسیا شد و یکبار هم بر سکوی دوم جهان ایستاد. از روی نیمکت سپاهان هم طعم آقایی و قهرمانی را چشید. با این حال آنچه امروز همچنان او را میان اهالی کاراته محبوب و فراموش نشدنی نگه داشته شخصیت والا و منش و مردانگی او بود.

مهدی عموزاده، اولین طلایی کاراته در رقابتهای قهرمانی جهان که نزدیک به 8 سال به همراه علی شاطرزاده مسابقات قاره ای و جهانی را تجربه کرد، در مورد او به خبرنگار مهر گفت: چهار سال از درگذشت علی شاطرزاده می‌گذرد اما باور رفتن اش برایم سخت است. علی شاطرزاده هم پهلوان بود و هم قهرمان و زحماتش برای کاراته ایران فراموش ناشدنی است.

چهار سال از سفر ابدی علی شاطرزاده گذشت - کاراته بدون مرد دوست داشتنی - تصویر 2


مسابقات قهرمانی جهان سال 2004 - مکزیک ، بهنام فر ، مرحوم شاطرزاده ، کتیرایی و عموزاده

مهران بهنام فر دارنده دو مدال برنز سنگین وزن کاراته جهان که رفاقتش با شاطرزاده زبانزد بود، می گوید: طی 20 سال گذشته هم خاطرات شیرین داشتیم که می شد یک کتاب قطور نوشت. تکیه کلام های علی را هنوز به کار می بریم و این لذت بخش است.

وی ادامه داد: من هرشب برایش فاتحه می فرستم، بدون استثنا. علی یک منتقد واقعی در کاراته بود. نه برای اینکه با انتقاداتش خودش را به جایگاهی برساند. حرفش حرف حساب بود. برای ما که دوستانش بودیم تحمل فراغش دشوار است. امیدوارم روحش شاد باشد و خداوند به نزدیکانش صبر بیشتر عطا کند.

مازیار فریدخمامی، اولین طلایی کاراته در بازیهای آسیایی در هیروشیما 1994 در مورد هم اتاقی همیشگی اش در اردوها می گوید: خاطرات خوب زیاد با هم داشتیم. خوش برخورد بود و دوست داشتنی. خلاصه حرف از خوبی های علی زیاد است، فقط می توانم بگویم علی همیشه در قلبم زنده است.

احد شاهین، کاپیتان تیم ملی کاتا در مسابقات آسیایی 2012 و 2013 که چند سالی در کنار علی شاطرزاده در کاراته قطر فعالیت داشت در مورد کاپیتان اسبق تیم ملی کاراته می گوید: یکی از کسانی بود که سبب شد تا تیم سه نفره کاتا ما تشکیل شود. ما در این باره زمانی که در قطر مربیگری می کردیم هم حرف زده بودیم.

وی ادامه داد: همان تیمی را می گویم که سال 2012 طلا و 2013 نقره کاتای آسیا را گرفت. به طور حتم کاراته حالا حالاها به این اسطوره نیاز داشت. مردی که هم در دوران قهرمانی و هم در مربیگری حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. حیف که خیلی زود پر کشید و رفت.

علیرضا کتیرایی که همانند علی شاطرزاده طلایی ترین کاراته کای ایران در رقابتهای قاره ای است، در مورد همبازی سابق خود می گوید: هنوز هم باور نبودنش دشوار است. ما فقط به خاطر کاراته شب و روز کنار هم نبودیم. بلکه به نزدیک ترین افراد در زندگی یکدیگر تبدیل شده بودیم. همیشه به یادش هستم. امیدوارم خداوند به خانواده اش صبر بدهد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه