پیش به سوی فتح جهان!

تکواندو قهرمانی نونهالان جهان

دختران نونهال تکواندوکار در حالی عصر روز گذشته، ایران را به مقصد آذربایجان ترک کردند که تنها هدفشان کسب بهترین سکو در اولین دوره مسابقات جهانی است.

پیش به سوی فتح جهان! - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، اولین دوره مسابقات جهانی رده سنی نونهالان از روز پنجشنبه (2 مردادماه) به مدت 4 روز به میزبانی "باکو" آذربایجان پیگیری می شود. تیم ملی تکواندو دختران نونهال کشورمان که روز گذشته (دوشنبه) با 10 هوگوپوش راهی این رقابتها شد، تنها هدفش کسب بهترین سکو در اولین آوردگاه مسابقات جهانی است.

سرمایه های تکواندو ایران که پر از انگیزه و روحیه هستند، هیچ شناختی از رقبایشان ندارند اما معتقدند، تنها کشورهای کره جنوبی و چین تایپه می توانند حریفان ایران باشند و سایر کشورها توانایی مقابله با آمادگی مطلوب آن ها را ندارند.

****
شرایط برای کسب بهترین نتیجه مهیا است
مهلا مومن زاده تکواندوکار وزن اولی کشورمان از استان البرز با اشاره به آمادگی مطلوب هم تیمی هایش می گوید: «وضعیت خوبی داریم و شرایط بسیار مطلوب است، خودم هم از زمان حضورم در اردوهای تیم ملی آمادگی ام افزایش پیدا کرده و اکنون شرایط برای کسب بهترین نتیجه در مسابقات جهانی مهیا است، امیدوارم بتوانم عنوان خوبی را برای ایران بدست آورم.»

***
فقط مدال طلا!
مبینا نژاد، هوگوپوش گیلانی تیم ملی ایران که در وزن دوم این رقابتها حضور دارد، تنها به مدال طلا فکر می کند، اما رقبای کره ای و چین تایپه ای را نیز فراموش نکرده است: «با آمادگی ای که ما داریم می توانیم بر تمام کشورها غلبه کنیم. از زمانیکه تمریناتم را برای مسابقات جهانی آغاز کرده ام فقط به مدال طلا فکر می کنم و امیدوارم همراه با هم تیمی هایم، سکوی اول جهان را بدست آوریم. شناختی از حریفانم ندارم اما مطمئنا کره جنوبی و چین تایپه رقبای جدی من در این مسابقات خواهند بود.»

***
هدف کسب سکوی قهرمانی است
هوگوی وزن سوم ایران بر تن ستاره چابکی خواهد بود، این تکواندوکار اصفهانی نیز ار کره جنوبی و چین تایپه به عنوان اصلی ترین رقبا یاد می کند: کره و چین تایپه تکواندوکاران خوبی دارند اما تمرینات ما هم بسیار منظم بوده است. آمادگی بسیار خوبی دارم و امیدوارم در زمان مبارزه با استفاده از نکاتی که مربیان در حین تمرین گفته اند، عملکرد مطلوبی را داشته باشم. چراکه تنها هدف من کسب عنوان قهرمانی است. تکواندوکاران ایران که همواره در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور با هوگوی معمولی مبارزاتشان را پیگیری کرده اند، در این رقابتها باید با هوگوی الکترونیکی مبارزه کنند. چابکی در این خصوص گفت: «ما در این مدت جلسات متعددی را با هوگوی الکترونیکی تمرین کرده ایم. فکر نمی کنم مشکلی در شیاپ چانگ داشته باشیم چراکه تا حدود بسیار زیادی نحوه امتیاز گیری را با این سیستم یاد گرفته ایم.»

***
به خودم اطمینان دارم
نفیسه رییسی البرزی در وزن 4 این رقابتها مبارزه خواهد کرد. این بازیکن نیز همانند سایر هم تیمی هایش از شرایط خوب تمرینات می گوید: «وضعیت فنی و روحی و روانی همه بازیکنان خوب است. به شخصه بعد از حضور در اردوهای تیم ملی پیشرفت زیادی داشته ام. به خودم اطمینان دارم که می توانم نتیجه بگیرم و بر سکوی قهرمانی بایستم.»

***
اگر خودمان باشیم؛ حریفانمان را شکست می دهیم
وزن پنجمی ایران در اولین دوره مسابقات جهانی دنیا محمدی است، این تکواندوکار تهرانی که در مسابقات قهرمانی کشور همیشه سکو نشین بوده است می گوید: « بهترین تمرینات را داشته ایم و تیم مان برای کسب بهترین نتیجه آماده است. از روزی که به اردوها آماده ام تاکتیک های جدیدی را برای مبارزه یاد گرفته ام و امیدوارم بتوانم از این آموخته ها در زمین مبارزه استفاده کنم.به نظرم کره جنوبی و چین تایپه تکواندوکاران خوبی را به این رقابتها می فرستند اما اگر ما کار خودمان را در حین مبارزه انجام دهیم، می توانیم در مبارزاتمان با هر حریفی به برتری برسیم.»

***
��ماده شروع مسابقات جهانی ام!
هانیه قلی زاده مازندرانی در وزن ششم مبارزه می کند، این بازیکن معتقد است تیم آماده حضور در مسابقات جهانی است: «هم اکنون آمادگی خوبی داریم و در انتظار آغاز مسابقات جهانی هستیم. از زمان حضور در اردوهای تیم ملی تکنیک هایم بهتر شده است و با تمریناتی که با هوگوهای الکترونیکی داشته ایم نحوه امتیازگرفتن را یاد گرفته ایم. امیدوارم در حین مبارزه نیز از این آموخته ها نهایت استفاده را ببریم.»

***
به دنبال بهترین عنوان هستیم
دیگر تکواندوکار ایران در این مسابقات هانیه بخشی خواهد بود، دختر نونهال وزن هفتمی تیم ایران بسیار با انگیزه است و کسب سکو را دور از دسترس نمی بیند: « با توجه به تمریناتی که داشته ایم مطمئنا می توانیم عملکرد بسیار خوبی را در این مسابقات داشته باشیم. درست است که شناختی از حریفانمان نداریم اما اگر کار خودمان را در شیاپ چانگ انجام دهیم، می توانیم رقبایمان را شکست دهیم تا بهترین عنوان را برای کشورمان بدست آوریم.»

***
با مدال طلا، پاسخ اعتماد کادرفنی را می دهم
مبینا بابالو، وزن هشتمی اعزامی به اولین دوره مسابقات جهانی می خواهد با کسب خوش رنگترین مدال ممکن در این رقابتها، پاسخ اعتماد کادرفنی تیم ملی را بدهد:«شرایط اردوها خوب بود، ما هم تلاشمان را کردیم. زمانی تا آغاز مسابقات باقی نمانده و به آمادگی خوبی رسیده ایم. امیدوارم با کسب مدال طلا بتوانم پاسخ اعتماد کادرفنی را بدهم. مربیان زحمات زیادی را برایمان کشیدند و اگر در حین مبارزه تمام نکات فنی را رعایت کنیم قطعا دست پر به ایران باز خواهیم گشت.»

***
هیچ تکواندوکاری را دست کم نمی گیرم
یکی از سنگین وزنان ایران، زهرا شجاعی راد است. این تکواندوکار گیلانی در وزن نهم مبارزه می کند و معتقد است تمام کشورها برای کسب مدال به این مسابقات خواهند آمد و هیچ حریفی را نباید دست کم گرفت. «آمادگی خوبی را داریم و قطعا تا زمان اعزام به مسابقات به اوج آمادگی خواهیم رسید. به نظرم پیشرفت خوبی را در اردوهای تیم ملی داشته ام اکنون آماده مبارزه در شیاپ چانگ جهانی هستم. درست است که در اوایل حضورم در اردو شناختی از هوگوی الکترونیکی نداشتم اما اکنون به خاطر تمرینات مداوم ما با این سیستم، شناخت خوبی را از نحوه ضربه زدن و امتیازگیری یاد گرفته ام. امیدوارم به همراه هم تیمی هایم سکوی اول جهانی را بدست آوریم. البته نمی توان هیچ تیمی را دست کم گرفت چرا که همه کشورها تمرین کرده اند و برای کسب سکو به این مسابقات خواهند آمد.»

***
همگی طلا!
آخرین تکواندوکار تیم ایران نیز زهرا پوراسماعیلی خواهد بود. هوگوپوش وزن دهمی از مازندران است و می گوید همه بازیکنان توانایی کسب مدال طلا را دارند.‌«تمرینات خوبی را سپری کرده ایم، شرایط خوبی دارم و ان شاء الله همگی با مدال طلا به ایران بازخواهیم گشت. مقام اول برای ایران خواهد بود و با تلاش به این عنوان خواهیم رسید.»

گفتنی است؛ هدایت این تیم بر عهده مهرو کمرانی (سرمربی) و کلثوم محسنی پور و فاطمه صفرپور (مربی) خواهد بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه