پیروزی والیبال ایران برابر کره‌جنوبی - حضور در نیمه‌نهایی با عبور از پارک!

پیروزی والیبال ایران برابر کره‌جنوبی - حضور در نیمه‌نهایی با عبور از پارک! - تصویر 1

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به اینچئون، تیم‌های ملی والیال کره‌جنوبی و ایران حساس‌ترین دیدار دور دوم بازی‌های آسیایی را برای سرگروهی برگزار کردند که در پایان تیم کشورمان با حساب 3 بر یک از سد میزبان خود گذشت تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله نیمه نهایی شود. پارک کی وون سرمربی اسبق تیم ملی ایران که همواره برای کشورمان کری خوانی می‌کند خیلی دوست داشت این بازی را به سود خود خاتمه دهد اما او شاگردانش در خاک کره تسلیم تیم ملی ایران شدند. این مربی با حاشیه سازی در تمام طول بازی به دنبال این بود تا شرایط تیم ایران را بر هم بزند که حاصل آن کارت قرمز برای قائمی در ست چهارم بود.

تیم ایران در این دیدار با ترکیب معروف، موسوی، غفور، قائمی، غلامی، عبادی پور و ظریف(لیبرو) به مصاف حریف رفت. در شروع بازی این تیم کره بود که از اشتباهات تیم ایران استفاده کرد و امتیازات اول را به نام خود ثبت کرد. تیم میزبان وقت اول استراحت فنی را هم 8 بر 5 به سود خود پایان داد.

تیم ایران با وجود اینکه سرویس های متوالی را هدر می داد با دفاع های خوب روی تور در امتیاز 13 به حریف رسید. با این حال کره وقت دوم استراحت فنی را 16 بر 14 پیش افتاد. در بازگشت به زمین کره بار دیگر امتیاز گرفت تا اینکه قائمی به خط سرویس رفت و با مختل کردن دریافت های اول حریف تیم ایران را برای نخستین بار در امتیاز 21 بر 20 پیش انداخت. بعد از آن چند دفاع خوب از سوی بازیکنان ایران باعث شد تیم کشورمان این ست را 25 بر 21 برنده شود.

در ست دوم موتور ایران تازه راه افتاد و بازیکنان کشورمان با سرویس‌های خوب و به خصوص عملکرد بهتر در دفاع روی تور از کره فاصله گرفتند و وقت نخست استراحت فنی را 8 بر 3 به سود خود ثبت کردند. این روند ادامه پیدا کرد تا اینکه تیم کشورمان وقت دوم را هم 16 بر 10 به سود خود ثبت کرد. در اواسط این ست سرداور مسابقه چندین بار سوت های مشکوک به سمت میزبان زد که اعتراض معروف را به دنبال داشت و داور هم به وی کارت زرد داد. هر چند که کره در اواخر این ست تلاش زیادی به خرج داد اما تیم ایران نتیجه را 25 بر 19 به سود خود پایان داد.

در ست سوم تیم کره تلاش خود را بیشتر کرد تا اجازه ندهد ایران از این تیم فاصله بگیرد. این تیم در دفاع روی تور هماهنگ تر کار کرد با این حال این شاگردان کواچ بودند که وقت نخست استراحت فنی را 8 بر 5 به نام خود ثبت کردند. بعد از آن کره در دفاع عقب زمین خوب ظاهر شد و با کسب چند امتیاز متوالی وقت دوم استراحت فنی را 16 بر 15 پیش افتاد. بعد از اینکه این برتری میزبان در امتیاز 18 بر 16 ثبت شد کواچ تقاضای تایم اوت کرد. با این حال کره اختلاف را به 3 امتیاز رساند.

تیم ایران در امتیاز 21 خود را به میزبان رساند تا این بار پارک کی‌وون تقاضایم اوت کند. در بازگشت به زمین کره دو امتیاز متوالی گرفت و کواچ برای جلوگیری از روند این تیم زنگ تایم اوت را به صدا در آورد. در این لحظات تماشاگران کره‌ای سالن را روی سر خود خراب کرده بودند تا فشار را بر تیم ایران افزایش دهند. تیم میزبان این ست را 25 بر 23 برنده شد تا کار دو تیم به ست چهارم کشیده شود. هواداران کره ای بعد از برتری در این ست طوری خوشحالی می‌کردند که از قهرمان المپیک یک ست گرفته‌اند.

تیم ایران که در دفاع روی تور مهاجمان حریف را مهار کرده بود فاصله را بیشتر کرد که در پی یک دفاع پارک کی وون به شدت به بازیکنان ایران اعتراض کرد و پس از آن هم بازیکنان میزبان دست به اعتراض زدند که حاصل آن یک کارت قرمز برای قائمی و یک کارت زرد برای بازیکن کره بود. تیم ایران این ست را 25 بر 19 پیروز شد تا در مجموع بازی را 3 بر یک برنده شود.

در پایان دیدار و در حالی که بازیکنان دو تیم در حال سرد کردن بودند پارک کی وون یه سمت زمین ایران رقت و با لحن بدی به قائمی اعتراض کرد که خوش خبر سرپرست تیم ایران وی را از بازیکنان کشورمان دور کرد. بعد از آن بازیکنان ایران سرد کردن را نیمه کاره رها کردند و به رختکن رفتند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه