پیروزی مردان ایران در دور پنجم المپیاد جهانی شطرنج - اولین شکست برای بانوان

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

پیروزی مردان ایران در دور پنجم المپیاد جهانی شطرنج - اولین شکست برای بانوان - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، در چارچوب مسابقات المپیاد جهانی 2014 شطرنج و در دور پنجم این رقابت‌ها، تیم مردان ایران برابر تیم لیتوانی که در رده 47 رده‌بندی اولیه مسابقات قرار داشت به برتری 2.5 بر 1.5 دست یافت. در این دیدار احسان قائم مقامی، الشن مرادی ابدی و همایون توفیقی به نتیجه تساوی رسیدند اما پویا ایدنی موفق به شکست حریف خود شد.

تیم ملی شطرنج مردان ایران که پیش از این در مصاف با سودان، اسلوونی و هندوراس صاحب برتری شده بود و مقابل جمهوری چک هم متحمل شکست شده بود، در دور ششم مسابقات المپیاد جهانی شطرنج به مصاف هلند با رده 11 می‌رود.

اما در دور پنجم مسابقات المپیاد جهانی شطرنج و در بخش بانوان، تیم ایران در مصاف با مجارستان (رده 13 جدول) با نتیجه 1.5 بر 2.5 شکست خورد. در این دیدرا سارا سادات خادم الشریعه، میترا حجازی‌پور و مینو عسگری‌زاده برابر حریفان‌شان به نتیجه تساوی دست بافتند و آتوسا پورکاشیان هم بازی را واگذار کرد.

تیم ملی شطرنج بانوان که در دورهای اول تا چهارم مسابقات المپیاد جهانی به ترتیب موفق به شکست دادن جاماییکا، مقدونیه، بوسنی و هرزگوین و اسلواکی شده بود، در دور ششم این رقابت‌ها برابر یونان (رده 32 جدول) قرار خواهد گرفت.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه