پایان روز نخست با سه مدال طلا و برنز - برنامه روز روم

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به هنگ کنگ ، این دوره از مسابقات با حضور 172 جودوکار از 22 کشور صبح امروز پنجشنبه به میزبانی هنگ کنگ در سالن "شیک کیپ پارک" آغاز شد. در روز نخست این مساباقت تیم ملی کشورمان هفت نماینده داشت که با یک طلا ، دو برنز و یک عنوان پنجمی به کار خود پایان دادند.

سهیل جمال آبادی در وزن 50- کیلوگرم کار خود را با برتری مقابل "آرمتبایکوف" از قرقیزستان آغاز کرد و سپس "چی یونگ" از ماکائو را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله هم "سرخانوف" از تاجیکستان را قبل از پایان دقیقه دوم مبارزه ضربه فنی کرد و به دیدار پایانی راه پیدا کرد. وی در پیکار نهایی برابر "خورشید کادریوف" از ازبکستان صاحب پیروزی شد و به نشان طلا دست پیدا کرد.

علیرضا خجسته دروزن 66- کیلوگرم در اولین دیدار به مصاف "عبدالله اوف" از قزاقستان رفت و با گرفتن امتیازات "وازاری" و "یوکو" پیروز از تاتامی خارج شد. وی در ادامه مقابل "ساینی سینگ" از هند با یک امتیاز یوکو بازنده تاتامی را ترک کرد و به گروه بازنده ها رفت. این جودوکار کشورمان برای کسب مدال برنز در گروه بازنده ها در اولین دیدار"ایپیه کامی" از ژاپن را با ضربه فنی شکست داده و راهی بازی رده بندی شد و در نهایت هم "ارلان کاردیف" از قراقیزستان را شکست داد و به نشان برنز دست پیدا کرد. "سینگ" هندی در دیدار پایانی نماینده کره جنوبی را شکست داد و طلا گرفت.

زهرا باقری نماینده سنگین وزن تیم ملی بانوان کشورمان در وزن 70+ کیلوگرم دور نخست استراحت داشت و در مرحله نیمه نهایی به مصاف "برلیکاش" جودوکار تنومند قزاقستان رفت. در این دیدار باقری تلاش زیادی برای پیروزی بر حریفی که بیش از 50 کیلوگرم سنگین تر از خودش بود بکار گرفت ولی در نهایت در ثانیه پایانی بازنده تاتامی را ترک کرد. وی برای کسب مدال برنز به دیدار به دیدار "کوار منجات" از هند رفت و در کمتر از 30 ثانیه حریف خود را ضربه فنی کرد و به نشان برنز دست پیدا کرد.

در وزن 57- کیلوگرم دختران نگین نظری دور نخست نتیجه را به " لولانتا بردیبیکوا" از قزاستان واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت. مریم بربت نیز در وزن ، 63- کیلوگرم در اولین دیدار در پیکار با "سلیمانیوا" از قزاقستان یک مبارزه نزدیک را به نمایش گذاشت ولی با اخطار بازنده شد و از ادامه پیکارها بازماند. همچنین محمد رضا صدیقی در وزن 66- کیلوگرم در اولین دیدار به "تورگانوف" از قزاقستان باخت و از جدول مسابقات کنار رفت.

برنامه روز دوم مسابقات

فردا جمعه 22 آذرماه در روز دوم مسابقات رده سنی نوجوانان و در بخش دختران نسیرین محمد صالحی در وزن 40- کیلوگرم دور نخست با "کا لو" از ماکائو مبارزه می کند و دور دوم به مصاف "داوا سما" از هند می رود. شیوا جهانگیری در وزن 44- کیلوگرم "هانوکا تسوکی" از ژاپن را پیش رو دارد و در صورت برتری با برنده ماکائو و هند مبارزه می کند. ضمن اینکه لیلا سیاهوشی در وزن 48- کیلوگرم " زهارمانووا" از قزاقستان را دور نخست پیش رو دارد و سپس با "سوسوکوا" از قرقیزستان مبارزه می کند.

در بخش پسران هم سعید طاهری در وزن 73- کیلوگرم "سینگ آتار" از هند را در همان بازی نخست دیدار می کند و در صورت برتری به مصاف یکی از جودوکاران مغولستان یا چین می رود. حامد رشیدی در وزن 81- کیلوگرم دور اول "کرموف" از ازبکستان را پیش دارد و سپس با "سئوکی دونگ" از کره جنوبی را دیدار می کند. در وزن 90- کیلوگرم حمید رضا ملکزاده دور اول استراحت دارد و سپس با "آشیکبایوف" از قزاقستان مبارزه می کند. امیرحسین اخلاقی هم در وزن 90+ کیلوگرم پس از استراحت در مرحله نخست به دیدار "باتسوری" از مغولستان را پیش رو خواهد داشت. نماینده کشورمان در صورت برتری برای رسیدن به دیدار نهایی باید با برنده تاجیک و تایپه مبارزه کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه