هت‌تریک ابنوما در کسب مدال طلا - نماینده مغولستان قهرمان سبک وزن شد

هت‌تریک ابنوما در کسب مدال طلا - نماینده مغولستان قهرمان سبک وزن شد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، رقابتهای جودو قهرمانی جهان با حضور 638 جودوکار از 110 کشور جهان روز دوشنبه به میزبانی روسیه در "چلیابینسک" آغاز شد. این دوره از مسابقات تا روز یکشنبه نهم اردیبهشت‌ماه ادامه داشته و در هر روز جودوکاران یک وزن مبارزات خود را برگزار می‌کنند. یکی از نکات بارز مسابقات دو روز نخست، صعود دو نماینده از میزبان به دیدار پایانی بود که هر دو هم با شکست برابر رقبای خود از کسب مدال طلای بازماندند.

در دوشنبه که نخستین روز این مسابقات بود، جودوکاران وزن 60- کیلوگرم به روی تاتامی رفتند که "گانبات بولدباتار" مغولی عنوان نخست را کسب کرد. "مودورانوف" از روسیه نقره گرفت. "تاکاتو"ی ژاپنی که دوره قبل در برزیل مدال طلا را به خود اختصاص داده بود، در این دوره به همراه "پاپیانوشویلی" از گرجستان روی سکوی سوم ایستاد. "داشداوا"ی مغولی که دوره قبل نایب قهرمان شده بود، در کنار" اورکان سفروف" آذری که روی سکوی سوم ایستاده بود، از ناکامان این وزن بودند.

همچنین سه‌شنبه و در روز دوم این دوره از رقابتها جودوکاران وزن 66- کیلوگرم به روی تاتامی رفتند. در این وزن "ماساهی ابنوما"ی ژاپنی که سال 2011 در پاریس و سال 2013 در ریو قهران جهان شده بود، برای سومین دوره متوالی روی سکوی نخست ایستاد و به نوعی هت‌تریک کرد.

این ژاپنی در جدال پایانی "میخائیل پائولوف" روس را مقابل چشم تماشاگران بیشمار حاضر در سالن در کمتر از دو دقیقه ضربه فنی کرد. نماینده روس‌ها نقره گرفت و "زانتی یارا" از اوکراین و "کامل ماگمدوف" باز هم از روسیه روی سکوی سوم ایستادند.

در این وزن "رشید سوبیرف" جودوکار سبک وزن ازبک‌ها که دو سالی است از وزن 60- کیلوگرم به یک وزن بالاتر آمده توفیقی نداشت و عنوانی بهتر از هفتم کسب نکرد. "غیبت آنگواری" و "شاداتاشویلی" دارنده مدال‌های طلا و نقره المپیک مشهود بود. در این وزن 65 جودوکار حضور داشتند.

در ادامه این رقابتها امروز چهارشنبه 69 جودوکار در وزن 73- کیلوگرم به روی تاتامی خواهند رفت.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه