نگران برگزاری بازیهای آسیایی نباشید - بازنگری خواهد شد

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش رزمی:

نگران برگزاری بازیهای آسیایی نباشید - بازنگری خواهد شد - تصویر 1

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، رئیس فدراسیون جهانی تکواندو با بیان اینکه درخواست بازنگری جهت هرگونه سوءمدیریتی را به مسئولان برگزاری کننده بازیهای آسیایی صادر کرده که در آن بر ضرورت مدیریت مطلوب در برگزاری این رقابتها و احترام به ارزشهای المپیک تاکید شده است.

کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران با توجه به وجود نگرانیهای مسئولان فدراسیون تکواندو مبنی بر احتمال عدم مدیریت مطلوب در برگزاری رقابتهای تکواندو بازهای آسیایی اینچئون، نامه ای به دکتر چو (رئیس فدراسیون جهانی تکواندو( ارسال کرده و از وی خواسته شد تا تمهیدات لازم در این زمینه بر اساس احترام بر روح المپیک و ارزشهای حاکم در ورزش اندیشیده شود.

دکتر چو در پاسخ به نامه دریافتی کمیته ملی المپیک کشورمان آورده است: آنچه مسلم است فدراسیون تکواندو ایران مدتهاست که یکی از فعالترین و توانمند ترین فدراسیونهای ملی عضو فدراسیون جهانی تکواندو محسوب می شود و ما عمیقا موفقیتی را که تکواندو ایران بویژه با حمیات گسترده دولت و کمیته ملی المپیک کسب نموده است، تقدیر می نماییم.

وی در ادامه این نامه ابراز داشت: نگرانی شما در خصوص مدیریت مسابقات تکواندو بازیهای آسیایی اینچئون به اطلاع اینجانب رسید و درخواست بازنگری به هر گونه سوء مدیریت را داده ام.

بازیهای آسیایی آتی یکی از بازیهای مهمی است که فدراسیون جهانی توجه خاصی به آن دارد و از شما قدردانی می نمایم که نگرانی خود را در اینباره با ما درمیان گذاشتید و نسبت به این موضوع اطمینان داشته باشید که فدراسیون جهانی به تلاش خود نه تنها در راستای تثبیت جایگاه خود در برنامه بازیهای المپیک، بلکه به منظور حفظ و گسترش ارزشهای تکواندو ادامه خواهد داد.

ما قعطا نظرات شما را با اتحادیه تکواند آسیا مطرح خواهیم کرد و مطمئن باشید که نظارت بر اتحادیه تکواندو آسیا مراتب رضایت ایران و دیگر کشورهای آسیا را در بازیهای آسیایی تامین خواهد.

امیدوارم این نامه، شما را نسبت به تعهدات فدراسیون جهانی تکواندو و برای ادامه همکاری مطلوب با کمیته ملی المپیک شما و نیز فدراسیون تکواندو مطمئن کرده باشد.

فدراسیون تکواندو نگران چیست ؟

فدراسیون تکواندو نگران چیست؟ واقعا این سئوالی است که مسئولی در فدراسیون پیدا نشد که پاسخی برای آن دریافت کنیم. اغلب مسئولان فدراسیون در باکو به سر می برند و دبیر تازه منصوب شده هم که در جریان اتفاقات سالهای گذشته نیست. مگر همین تیم دوماه قبل قهرمان آسیا نشد؟ چرا نگرانی ها در همان ازبکستان بروز نکرد و تیم مانع قهرمانی ایران نشد؟

به نظر می رسد مسئولان فدراسیون تکواندو قبل از هر چیز به دنبال راه کار توجیه عدم نتیجه گیری احتمالی تیم ملی باشند. تیمی که علی رغم نظر مسئولان آتیه نگر می تواند بهترین نتیجه را بگیرد. ولی به نظر می رسد مشکلاتی که دو سال قبل بر سر انتخاب بهترین های آسیا در بانکوک پولادگر با اتحادیه آسیا پیدا کرد و در پی آن کرسی های آسیایی و جهانی را یکی بعد از دیگری از دست دادیم دلیل اصلی نگرانی پولادگر و همکارانش باشد. نگرانی که شاید به جا باشد ولی نمی تواند توجیهی بر عملکرد تیم ملی باشد!

در حالی که تیم ملی مهمترین روزها را پشت می گذارد مسئولان فدراسیون تصمیم گرفتند در سفری دست جمعی تیم ملی نونهلان را همراهی کنند. مسابقاتی که اهمیت دارد ولی نه آنقدر که کسی اکنون جوابگوی اصحاب رسانه نباشد و متاسفانه مسئولان کمیته ملی المپیک هم وارد حاشیه های فدراسیون ایران با اتحادیه آسیا شده اند!!

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه