نقش ثانیه‌ها در تمرینات - ساتی - - موسوی هم به جمع اردونشینان پیوست

به گزارش جوان ایرانی، تیم ملی والیبال ایران خود را برای حضور در لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۵ آماده می‌کند. تمرینات این تیم از ۱۵ فروردین ماه با تست آمادگی جسمانی آغاز شد و به صورت پنج جلسه تمرین یک جلسه استراحت پیگیری می‌شود.

تمرینات امروز چهارشنبه گروه الف تیم ملی در حالی برگزار شد که محمد موسوی هم بعد از پایان مرخصی خود به جمع اردونشینان پیوست. در ابتدای این تمرین بازیکنان حرکات کششی و گرم کردن را در دستور کار داشتند که کارلو ساتی مربی بدنساز تیم ملی این مرحله از تمرینات را زیر نظر داشت. وی تمام تمرینات خود را با زمان سنجی که در دست داشت کنترل می‌کرد و هر حرکت بر اساس نیاز تمرینات زمان خاصی را به خود اختصاص داد.

نکته دیگر این تمرینات انجام صحیح هر حرکت بود که ساتی اگر بازیکنان در انجام آن اشتباهی داشتند،‌ حرکت آنان را اصلاح می‌کرد. برخی از افراد کادر فنی تیم ملی والیبال نیز بازیکنان را در این تمرینات همراهی کردند و اسلوبودان کواچ نیز بر تمامی مراحل تمرینات نظارت داشت.

بازیکنان بعد از ۲۰ دقیقه انجام این تمرینات به همراه ساتی به سالن بدنسازی رفتند و ادامه تمرینات را در آنجا پیگیری کردند. در این مرحله بازیکنان به دو گروه تقسیم شدند و تمرینات بدنسازی در دو بخش بالا تنه و پایین تنه را پیگیری کردند که به مدت یک ساعت و ۲۰ دقیقه طول کشید.

حمزه زرینی اولین بازیکنی بود که از سالن بدنسازی بیرون آمد و تمرینات ویژه دریافت را زیر نظر رحمان محمدی راد انجام داد. عبدالرضا علیزاده، لیبروی تیم ملی نیز تمرینات دریافت را با رضا تندروان انجام داد. محور تمرینات امروز بدنسازی بود و کار با توپ تنها برای چند بازیکن انجام شد.

امیر غفور که به دلیل شکستی انگشت دست چپ دوران بهبودی مصدومیت را سپری می‌کند، تمرینات تخصصی خود را زیر نظر دکتر سیامک افروزی پیگیری می‌کرد. ملی‌پوشان کشورمان امروز عصر هم یک جلسه دیگر تمرین برگزار می‌کنند.

لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ از هشتم خردادماه در سه سطح و با حضور ۳۲ کشور جهان آغاز می‌شود که تیم ملی والیبال ایران در گروه دوم سطح یک با تیم‌های آمریکا، روسیه و لهستان همگروه است. تیم ملی والیبال ایران در دیدارهای اول و دوم خود در آمریکا به مصاف ایالات متحده می‌رود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه