ناکامی والیبال ایران با شکست از ژاپن تکمیل شد - قهرمانی لهستان

به گزارش جوان ایرانی، تیم ملی واالیبال ایران در سومین دیدارش در سیزدهمین دوره مسابقات جام واگنر لهستان دوشنبه شب برابر ژاپن قرار گرفت و در ۳ ست متوالی مغلوب این تیم شد تا این رقابتها را با سه باخت و قرار گرفتن در رده چهارم به پایان برساند.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی ایران این مسابقه را با ترکیب مهدی مهدوی، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور آغاز کرد و از علیزداه و مرندی هم به ترتیب در توپگیری و دریافت استفاده کرد.

در ست اول این دیدار دو تیم رقابتی پایاپای داشتند و در امتیاز برابر ۱۹، بوبان با دو تعویضه معروف و محمودی را میدان فرستاد و دو تیم تا امتیاز ۲۴ با هم پیش رفتند و مجددا مهدوی و غفور به میدان آمدند و این رقابت نزدیک تا امتیاز ۳۱ ادامه داشت و در نهایت این ژاپن بود که ۳۳ بر ۳۱ در این ست پیروز شد.

در ست دوم نیز بوبان ایران را با همان ترکیب به میدان مسابقه فرستاد و در برخی اوقات از سعید معروف و شهرام محمودی نیز استفاده کرد. در این ست توپ گیری بی نقص ژاپنی بر حملات و دفاع روی تور بازیکنان کشورمان چیره شد و این ست نیز با امتیاز ۲۵ بر ۲۱ به سود ژاپنی ها به پایان رسید.

از ابتدای ست سوم ژاپنی‌ها که چندی پیش عنوان قهرمانی آسیا را در تهران از آن خود کرده بودند، دو امتیاز از ایران پیشی گرفتند و تقریبا تا پایان این ست فاصله امتیازات خود را حفظ کرد این ست نیز با حساب ۲۵ بر ۲۰ به سود شاگردان ماساشی به پایان رسید تا در مجموع این ژاپن باشد که ۳ بر صفر بنده این دیدار شناخته شود.

در دیگر مسابقه هم دو تیم لهستان و فرانسه به مصاف یکدیگر رفتند که میزبان ۳ بر ۲ به پیروزی رسید و قهرمان لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ را از پیش رو برداشت. ملی‌پوشان لهستانی در ست‌های اول و دوم با امتیازهای ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۱۹ مغلوب فرانسه شدند اما در سه ست سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۶ بر ۲۴، ۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۱۳ فرانسه را شکست دادند و با ۸ امتیاز از سه پیروزی متوالی قهرمان این رقابتها شدند.

تیم والیبال ژاپن نیز با دو پیروزی و ۶ امتیاز جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و فرانسه با ۴ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت، ایران هم بدون برد و امتیاز در رده آخر قرار گرفت.

لهستان به عنوان میزبان این رقابتها، در ۶ دوره مدال طلا و عنوان قهرمانی را به دست آورده است. این تیم ۵ مدال نقره و ۲ نشان برنز این رقابتها را نیز دارد و در ۱۳ دوره این رقابتها روی سکوی قهرمانی رفته است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه