میراسماعیلی: مربی تیم بزرگسالان تغییر می‌کند - با خصوصی‌سازی ورزش تبعیض از بین می رود

همراه با خبرگزاری برنا در نمایشگاه مطبوعات؛

قهرمان سابق جودو کشورمان درباره نتایج ضعیف جودو در بازی‌های آسیایی اینچئون گفت: بابت این نتایج ضعیف از مسئولین و جامعه ورزش عذرخواهی می‌کنم.

میراسماعیلی: مربی تیم بزرگسالان تغییر می‌کند - با خصوصی‌سازی ورزش تبعیض از بین می رود - تصویر 1
آرش میر اسماعیلی نایب رئیس فدراسیون جودو با حضور در غرفه خبرگزاری برنا در نمایشگاه مطبوعات درباره شرایط این روزهای جودو صحبت کرد.

میر اسماعیلی درباره عملکرد جودو در بازی های آسیایی اینچئون به خبرنگار برنا گفت: نتایج جودو در بازی های آسیایی اینچئون خوب نبود و انتظارات و توقعات را برآورده نکرد. تیم ما بیش از 9 ماه در اردو بود و برایش زحمت کشیده شده بود ولی نتایج خوبی رقم نخورد. از مسئولین و جامعه ورزش کشور عذرخواهی می کنم.

وی ادامه داد: خیلی سریع کارگروهی تشکیل دادیم و درباره این نتایج ضعیف آسیب شناسی و در اولین قدم شورای فنی را تاسیس کردیم. این شورای فنی، وزن خاصی داشت و متشکل از افرادی چون روسای سابق فدراسیون ها، کارشناسان و قهرمانان می باشد. اولین تصمیم این شورا تغییر ماربی های فنی تیم های پایه و همچنین اضافه شدن یک مربی اروپایی به تیم بزرگسالان بود. امیدواریم به زودی مربی خارجی را جذب کنیم و اگر این اتفاق به تعویق بیفتد، مربی داخلی را به تیم ملی بزرگسالان خواهیم آورد؛ چون تا رقابت های قهرمانی آسیا سال آینده زیاد فرصت نداریم.

میراسماعیلی توضیحاتی درباره استعدادیابی در جودو توضیحاتی داد: متاسفانه در حال حاضر در بخش بزرگسالان، نیروی انسانی نخبه ای نداریم. بچه ها زیاد نوسان داشته اند و مقابل قهرمانان جهان و المپیک شکست می خوردند. ملی پوشان در اینچئون استرس بالایی را تحمل می کردند و نتایج خوبی هم نگرفتند.

وی اضافه کرد: برای استعدادیابی در جودو، 4 ماه پیش مسابقات جایزه بزرگ را برگزار کردیم که اولین مرحله اش در یزد انجام پذیرفت. این مسابقات آزاد است و هر کسی که فکر می کند حقش خورده شده است می تواند در این بازی ها خود را محک بزند و شانسش را برای حضور در تیم ملی امتحان کند. در ضمن جایزه خوبی هم برای برنده های این مسابقه در نظر گرفته شده است. دومین دوره این مسابقات فردا در تهران برگزار می شود.

مدیر تیم های ملی جودو درباره بحث خصوصی سازی در ورزش هم صحبت کرد: ما فوتبالی ها را دوست داریم اما واقعا از این تبعیضی که بین فوتبال و دیگر ورزش ها از ابتدا بوده، ناراحت هستیم. ما در رشته های غیر فوتبال نتایج و امتیازات بهتری کسب کرده ایم و در عوض در چند سال اخیر توفیق چندانی در فوتبال ایران بدست نیامده است. به نظرم بهتر است با ورود بخش خصوصی سازی به فوتبال پول دولت را از این رشته پر خرج خارج کرد و به بقیه رشته ها پرداخت.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه