موفقیت والیبال مرهون برنامه 20 ساله است - ولاسکو به تیم ملی شخصیت داد

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، بهروز عطائی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه ورامین با اشاره به پایان نیم فصل لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور اظهار داشت: تیم شهرداری ارومیه از بیشترین تعداد ملی پوش در تیم های حاضر در لیگ برتر برخوردار است.

این مسئول افزود: هم اکنون شهرداری ارومیه پنج ملی پوش، پیکان و میزان خراسان چهار ملی پوش و متین ورامین یک ملی پوش را در ترکیب خود دارند به همین خاطر اگر شهرداری ارومیه قهرمان این فصل از لیگ برتر نشود، تعجب برانگیز است.

وی با اشاره به پتانسیل هایی که در دستان سرمربی شهرداری ارومیه است تأکید کرد: سید عباسی سرمربی شهرداری ارومیه از مربیان خوب کشور است و نباید از بازیکنان و پتانسیل هایی که در اختیار دارد غافل بود.

قرارگیری بر روی سکوی المپیک یک افتخار و موفقیت بزرگ است

این کارشناس برجسته والیبال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت تیم ملی والیبال ایران برای رسیدن به المپیک تأکید کرد: رسیدن به المپیک و قرار گرفتن بر روی سکو یک افتخار و موفقیت بزرگ است اما باید به نکات زیرساختی والیبال نیز توجه داشت.

عطائی ساختار والیبال ایران را مناسب ندانست و گفت: والیبال ایران به دلیل جمعیت جوان کشور دارای استعداد و پتانسیل های ویژه و برجسته ای بوده که همین امر موجب پیشرفت والیبال شده اما باید توجه داشت که همچنان ساختار والیبال در کشورمان ضعیف است.

این مربی برجسته والیبال متذکر شد: اگرچه ایران می تواند صربستان را شکست دهد و یا بر ایتالیا فائق آید اما هیچگاه دارای ساختار والیبال این کشورها نیست و باید قبول کرد که ساختار والیبال در ایران پایین تر از 10 تیم اول دنیا قرار دارد.

وی کلید تداوم موفقیت والیبال ایران را توجه ساختارهای این رشته دانست و گفت: اگر می خواهیم والیبال ایران روند موفقیت خود را تداوم بخشد باید به ساختار والیبال توجه ویژه ای کرد تا باز هم شاهد افتخار آفرینی ورزشکاران والیبال در عرصه های مهم بین المللی بود.

پارک کی ون سیستم و آنالیز را وارد تیم ملی ایران کرد

سرمربی متین ورامین موفقیت والیبال ایران را حاصل یک برنامه 20 ساله دانست و بیان کرد: والیبال ایران بر اساس یک برنامه 20 ساله و با اصول مدیریتی و استفاده از سرمایه های انسانی به پیشرفت رسید به طوری که از سال 69 فدراسیون والیبال با استفاده از مربیان خارجی تلاش کرد تا این روند را آغاز ک��د.

عطائی ورود سیستم و آنالیز در والیبال کشور را مرهون تفکرات پارک کی ون دانست و گفت: پارک کی ون به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران با خود سیستم به ایران آورد و معتقد بود که باید بین منطقه جلو و عقب زمین هماهنگی وجود داشته باشد، همچنین این مربی اعتقاد داشت که قبل و حین بازی باید فرایند آنالیز به خوبی انجام شود.

معدنی با کسب عنوان نائب قهرمانی آسیا از مربیگری تیم ملی کنار گذاشته شد

وی گفت: یکی از مربیانی که در ایران فعالیت کرد، گاییچ بود که به علت آنچه او را مربی پروازی می نامیدند با تیم ملی قطع همکاری کرد اما در این زمان یکی از کارهای خوب فدراسیون والیبال ایران، قرار دادن مرحوم حسین معدنی در کنار این مربی بزرگ بود.

این کارشناس برجسته والیبال یادآور شد: حسین معدنی در مدت شش ماه توانست به نیمکت سرمربی گری تیم ملی ایران برسد و با افتخارات کسب شده به عنوان پرافتخارترین مربی ایران لقب بگیرد و در حالیکه مقام نائب قهرمانی آسیا را کسب کرده بود از سرمربی گری تیم ملی کنار گذاشته شد.

ولاسکو تحلیل درستی از والیبال ایران داشت

عطائی با اشاره به این موضوع که ولاسکو شخصیت را به تیم ملی ایران تزریق کرد گفت: زمانی که ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران شد، معروف و موسوی و برخی بازیکنان دیگر از توانمندی بالایی برخوردار بودند و به عنوان بهترین های آسیا لقب گرفتند اما ولاسکو با تحلیل درستی که از والیبال ایران داشت به بازیکنان شخصیت داد و به آنان گوشزد کرد که می توانند تیم های قدرتمند نظیر ایتالیا را شکست دهند.

وی با انتقاد از اینکه تمام اختیارات تیم ملی در دستان کواچ است اظهار داشت: کواچ هم اکنون استخدام تیم ملی ایران است و از فدراسیون حقوق دریافت می کند به همین خاطر باید به او یادآور شد که از مربیان ایرانی برای پشتوانه سازی والیبال ایران بهره بیشتری ببرد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه