مهدی خدابخش با شکست نماینده کره جنوبی قهرمان شد

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش رزمی:

مهدی خدابخش با شکست نماینده کره جنوبی قهرمان شد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، در ادامه این مسابقات که در "گیونگجو" کره جنوبی جریان دارد در وزن 80- کیلوگرم مهدی خدابخش با شکست همه رقبا عنوان قهرمانی و مدال طلا را به خود اختصاص داد تا جمع مدال‌های ایران در این دوره از مسابقات به عدد پنج برسد.

خدابخش در میان 57 تکواندوکار دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت، سپس به دلیل حاضر نشدن حریف کره ای راهی دور سوم شد و در این مرحله در راند دوم با اختلاف 12 امتیاز نماینده کره جنوبی را ناک اوت کرد و در ادامه "پازینیسکی پیوتر" از لهستان را 7 بر 6 شکست داد و به نیمه نهایی رسید. خدابخشی در این مرحله مقابل " کریستین کروز" از فیلیپین پیروز شد به فینال رسید. این فیلیپینی 35 روز قبل در فینال مسابقات قهرمانی آسیایی طعم شکست برابر خدابخش را چشیده بود.

این نماینده سنگین وزن کشورمان در مبارزه پایانی به مصاف "یون چئون یان" از کره جنوبی رفت و با نتیجه قاطع 14 بر 5 به پیروزی رسید و ضمن کسب مدال طلا 20 امتیاز نیز به اندوخته های خود در رنکینک وزن سوم المپیک اضافه کرد. خدابخش در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی صعود قابل توجهی در رنکنیگ المپیکی ها داشت.

اما حریف کره ای برای رسیدن به مرحله فینال "ارون کوک" از جزایر مان را شکست داده بود. کوک که قبل از المپیک 2012 با مسئولان فدراسیون تکواندو انگلستان به مشکل برخورد، تابعیت خود را تغییر داد و در این مدت طلای قهرمانی اروپا، طلای مسابقات جایزه بزرگ چین را کسب کرده و نفر اول رنکینگ وزن سوم المپیک می باشد.

تیم ملی ایران تا پایان پنجمین روز مسابقات، موفق به کسب 2 مدال طلا (فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی، یک نقره (ابوالفضل یعقوبی) و یک برنز (علیرضا نصرآ‍زادانی) شده و در رده سنی نوجوانان، توسط مهدی اسحاقی در وزن 48- کیلوگرم به نشان زیر طلا دست یافته است.

مسابقات تکواندو آزاد کره از روز جمعه با حضور 1770 ورزشکار به میزبانی شهر "گیونکجو" آغاز شده و فردا به پایان می رسد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه