معلولان تسلیم معلولیت نشوند

زهرا نعمتی در سازمان ملل:

نخستین زن ایرانی دارنده مدال طلای المپیک در مقر اصلی سازمان ملل متحد گفت: از همه معلولان جهان می خواهم هرگز تسلیم معلولیت نشوند.

معلولان تسلیم معلولیت نشوند - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، نعمتی که به منظور شرکت در کنفرانس سالیانه اعضای کنوانسیون معلولین به نیویورک سفر کرده است، در جمع خبرنگاران مستقر در سازمان ملل گفت: من افتخار می کنم نخستین زن ایرانی هستم که طلای المپیک را به دست آورده ام.

وی افزود: 10 سال پیش بر اثر سانحه رانندگی با تمام موفقیت هایم خداحافظی کردم، اما هیچ وقت تسلیم معلولیت نشدم و خدا را به خاطر اینکه همچنان زنده هستم، شاکرم و با خود عهد بسته ام تا زمانی که زنده ام برای رسیدن به آرزوهایم تلاش کنم.

نعمتی تصریح کرد: بعد از معلولیت به کارهایی همچون خطاطی، نقاشی و موسیقی روی آوردم، اما هیچ کدام از اینها نتوانست مرا راضی کند تا اینکه بار دیگر به ورزش بازگشتم و با فعالیت در رشته تیرو کمان و به دست آوردن موفقیت هایی در آن، انگیزه ام چند برابر شد.

دارنده مدال طلای پارالمپیک مسابقات لندن خاطر نشان کرد که موفقیت های پی در پی او باعث ایجاد انگیزه برای بسیاری از زنان ایرانی شده است.

وی با بیان اینکه موفق به کسب جایزه الهام بخش اسپورت اکورت نیز شده است،گفت: این موفقیت متعلق به جامعه زنان ایرانی است.

نعمتی، ورزش را یکی از بهترین راهها برای چیره شدن بر روحیه معلولیت دانست و ابراز امیدواری کرد فرصت کار تمام وقت، مناسب و برابر برای معلولین ایجاد شود و تا سال 2030 همه شهرهای جهان از تمامی امکانات قابل دسترس برای معلولین برخوردار شوند.

وی در پاسخ به سوالی در باره وضعیت جامعه معلولان ایران گفت: شرایط نسبت به گذشته برای معلولان در ایران بسیار بهتر شده و به رغم اینکه ایجاد زیرساخت ها برای معلولان بسیار هزینه بر است، کارها و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه