مسئولان کمیته ملی المپیک در فدراسیون کاراته حضور یافتند

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش رزمی:

مسئولان کمیته ملی المپیک در فدراسیون کاراته حضور یافتند - تصویر 1

به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، در ادامه دور دوم نشست‌های تخصصی کمیته ملی المپیک با فدراسیون‌ها، امروز یکشنبه کیومرث هاشمی همراه با شاهرخ شهنازی و همچنین اصغر رحیمی، با حضور در فدراسیون کاراته با مسئولان و کادر فنی تیم ملی این فدراسیون دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این نشست کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک ضمن مثبت ارزیابی کردن روند آماده‌سازی ملی‌پوشان کاراته اظهارداشت: برگزاری چنین جلساتی در محل فدراسیون باعث می‌شود تا از نزدیک در جریان فعالیت‌های مسئولان فدراسیون و روند آماده‌سازی تیم‌ها قرار گیریم تا اگر کمبودی در آن مشاهده شد در صدد رفع آنها بر آییم. این باعث می‌شود نمایندگان کشورمان با حداکثر آمادگی راهی بازی‌های آسیایی اینچئون شوند.

سپس شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت:حسن بزرگ کاراته این است که دست اندکاران و کادر فنی آن از توانایی و تجربه خوبی برای آماده‌سازی و حضور در بازی‌های آسیایی برخودار هستند و ما هم بزودی اقدام به تزریق بودجه به این فدراسیون خواهیم کرد تا بتوانند در جهت روند آماده‌سازی تیم هزینه کنند.

در ادامه اصغر رحیمی، رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی اظهارداشت: با ارزیابی روند آماده‌سازی ملی‌پوشان کاراته در می‌یابیم کادر فنی و نفرات حاضر در اردو تنها بر روی آماده‌سازی تیم خود تمرکز دارند تا بتوانند در اینچئون به نتایج خوبی دست پیدا کنند.

در جریان نشست امروز علیرضا سمندر، رئیس فدراسیون کاراته نیز اظهار داشت: تاکنون هشت مرحله از اردو را پشت سر گذاشتیم. بخصوص که با انتقال اردوها به آکادمی ملی المپیک و استفاده از امکانات حاضر در آن باعث شد تا ملی‌پوشان و کادر فنی با تمام توان و تمرکز بالا فقط به تمرین بپردازند. از طرفی کادر فنی تیم ملی نیز از تجربه و خلاقیت خوبی برخودار هستند. یک مربی خوب بدنسازی را هم در کنار اردونشنینان قرار دادیم و همین امر باعث شد تا آنها به شرایط ایده آل خوب بدنی برسند.

وی ادامه داد: همین افزایش توان بدنی نفرات حاضر در اردو باعث شد تا نگرانی از بابت داوری در بازی‌های آسیایی نداشته باشیم چرا که ملی‌پوشان اعزامی با حداکثر توان بدنی به مصاف حریفان آسیایی خواهند رفت.

شهرام هروی، مربی تیم ملی مردان نیز ضمن اشاره به روند آماده‌سازی ملی‌پوشان گفت: در حال حاضر 12 نفر در اردو حضور دارند و در آینده‌ای نزدیک انتخابی نهایی را در حضور داوران و اصحاب رسانه برگزار می‌کنیم تا در شفافیت کامل، بهترین ها راهی اینچئون شوند.

در ادامه سمانه خوشقدم، مربی تیم ملی بانوان نیز اظهار داشت:در بخش بانوان بهترین‌ها را راهی اینچئون می‌کنیم بخصوص که ملی‌پوشان از تمرینات خود در آکادمی ملی المپیک راضی هستند و مطئمنا در این بازی‌ها تیم ملی کاراته بانوان با حداکثر توان بر روی تاتامی خواهد رفت و همپای تیم ملی مردان برای کسب مدال تلاش خواهد کرد.

سپس از سوی کادر فنی مردان و زنان در خصوص نفرات حاضر در اردو و شرایط وزن به وزن تیم ملی بحث و گفتگو شد.

در خاتمه کیومرث هاشمی ضمن قدردانی از تلاش‌های مسئولان فدراسیون و کادر فنی خاطر نشان کرد: جدای از مبحث فنی که به هیچ وجه قصد دخالت در آن را نداریم باید بگویم که مسئولان فدراسیون نباید اجازه ورود حواشی به تیم ملی را بدهند تا کادر فنی و ملی‌پوشان با حداکثر آمادگی بدنی و روحی عازم اینچئون شوند. بدون تردید با قدرتی که کاراته ایران در عرصه آسیایی دارد رمز موفقیت تیم ملی کاراته در بازی‌های آسیایی اینچئون جدای ازداشتن آمادگی، حفظ آرامش و پرهیز از ورود به حواشی است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه