قهرمان؛ ادب مرد به ز دولت اوست

رفتار زننده یک کشتی‌گیر مقابل وزیر ورزش‌‎وجوانان

امید نوروزی حتی اگر چندین بار قهرمان جهان شود باید بداند ادب مرد به ز دولت اوست.

قهرمان؛ ادب مرد به ز دولت اوست - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، امید نوروزی عضو تیم ملی کشتی فرنگی، در جریان بازدید وزیر ورزش و جوانان از اردوی تیم های ملی کشتی با رفتاری زشت و زننده به وزیر بی احترامی کرد.

روز دوشنبه و پس از پایان بازدید وزیر ورزش و جوانان از تمرین تیم ملی کشتی فرنگی، امید نوروزی ناگهان با رفتاری زشت و زننده وزیر ورزش و جوانان را مورد خطاب قرار داد و در حالی که با حرکت دست تلاش می کرد نوعی تهدید را نشان دهد از وزیر خواست به رسول خادم پول دهد.

ماجرا از آن جا شروع شد که وزیر پس از بازدید از تمرین با تشکر از مربیان و دست اندرکاران فدراسیون، محل تمرین را ترک کرد، هنوز به در خروجی نرسیده بود که یکی از اعضای فدراسیون کشتی به سرعت سراغ امید نوروزی که در حال بازی بسکتبال بود، رفت و او را برای گفت وگو با وزیر احضار کرد.

این عضو تیم ملی کشتی فرنگی به کنار وزیر آمد و با صدای بلند و لحنی زننده گفت:«آقای وزیر، به این خادم پول بده تا به بچه ها بدهد» وزیر هم با لبخندی پاسخ داد: «با آقای خادم در این مورد صحبت می کنیم».

نوروزی که گویا انتظار این رفتار وزیر را نداشت، یک بار دیگر وزیر را مخاطب قرار داد و گفت:«من که مشکلی ندارم، بیزینس خودم را دارم و این پول ها برای من پول خرد است، به خاطر این بچه ها می گویم که پول احتیاج دارند».

وزیر باز هم لبخندی زد و گفت:«مگر شما سخنگوی این پهلوانان هستید؟». این بار نوروزی پارا فراتر گذاشت و وزیر را تهدید کرد که اگر تا فردا پول ندهید، ساکم را بر می دارم و تمرین را ترک می کنم. وزیر هم پاسخ داد:«پوشیدن پیراهن تیم ملی منت ندارد، افتخار دارد، هیچ کس حق ندارد پیراهن تیم ملی را به پول بفروشد، شما هم اگر دنبال پولید، می توانید به همان بیزینس خودتان برسید».

وزیر ورزش و جوانان پس از این صحبت ها محل اردو را ترک کرد، این در حالی بود که امید نوروزی همچنان با صدای بلند و با لحنی زننده در حال صحبت کردن بود.

یک روز پس از این اتفاق نوروزی در گفتگو با برخی خبرگزاری ها در اقدامی عجیب از وزیر ورزش خواست انتقادپذیر باشد.

نکته جالب اینکه این ورزشکار در حالی با نفر اول ورزش کشور اینگونه صحبت می کرد که رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی در کنار او ایستاده بود و این مسئله مدیریتی نیز باید با تدبیر او حل می شد نه با هتاکی یک ورزشکار! اما متأسفانه اقدام ناشایست یکی از همکاران آقای خادم در احضار امید نوروزی برای صحبت با وزیر و سکوت رئیس فدراسیون و معاونانش در قبال این صحبت ها صحنه های بسیار زشتی را پدید آورد.

وزیر دیروز در حالی مهمان کشتی بود که اولا خود از استخوان خرد کرده های این رشته ورزشی است و ثانیا نفر اول ورزش کشور است. بدیهی است اگر مشکلی وجود داشته باشد، باید ورزشکاران با وزیر در میان بگذارند اما بی احترامی، تهدید و هتک حرمت نه تنها از هیچ ورزشکاری پذیرفتنی نیست، بلکه شخصیت ورزش کشور را هم زیر سؤا�� می برد.

امید نوروزی حتی اگر چندین بار قهرمان جهان شود باید بداند ادب مرد به ز دولت اوست. در ورزشی که غلامرضا تختی اسطوره آن است و رسول خادم، یکی از با اخلاق ترین مردان تاریخ ورزش کشور در رأس فدراسیونش نشسته یک ورزشکار حق ندارد پا را از گلیم احترام درازتر کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه