قهرمانی تکواندو در آسیا افتخار بزرگی است - معایب فراموش نشود

قهرمانی تکواندو در آسیا افتخار بزرگی است - معایب فراموش نشود - تصویر 1

مرتضی سلطانی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: رقابتهای قهرمانی آسیا همیشه در سطح فنی بالایی برگزار می شود و فکر می کنم در این دوره هم چنین شرایطی داشت و رسیدن به عنوان قهرمانی در مسابقاتی که کره جنوبی در آن حضور دارد افتخار بزرگی است.

وی ادامه داد: این عنوان باعث خوشحالی تمامی اعضای خانواده پرافتخار تکواندو ایران است و همه از کسب مدالهای رنگارنگ و ایستادن مردان ایرانی روی سکوی قهرمانی خوشحال شدند ولی نباید در باد این قهرمانی خوابید. مسابقات قهرمانی آسیا تمام شد و کادر فنی باید به فکر رقابتهای گزینشی المپیک باشد. هدف بزرگ تکواندو ایران درخشش در بازیهای آسیایی و المپیک 2016 ریو است. کادر فنی اگر می خواهد این موفقیت ها تداوم داشته باشد باید با بررسی دقیق نقاط ضعف و قوت کار آماده سازی ملی پوشان را ادامه دهد.

سلطانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اخبار را که پیگیری می کردم متوجه شدم برخی از ملی پوشان با کمترین مبارزه راهی بازی پایانی و یا صاحب مدال شده اند. این می‌تواند نگران کننده باشد. همانطور که گفتم کادر فنی تیم ملی باید با دقت این دوره از مسابقات را بررسی کرده و برای تحقق اهداف بزرگ تر با دقت برنامه ریزی کند.

وی در خصوص اینکه آیا تکواندو ایران توانایی تکرار مدالهای بازیهای آسیایی گوانگجو را در اینچئون را دارد یا خیر گفت: تکواندو ایران پتانسیل بالایی دارد و توانایی حضوری موفق در بازیهای آسیایی را دارد ولی چون مسابقات در کره جنوبی است کار کمی دشوار است. کره جنوبی نفرات خوبی در اوزان اول، سوم و هشتم دارد و در سایر اوزان نیز نفرات بهتری را به بازیها معرفی خواهد کرد. البته مر بیان تیم ملی در همین مسابقات قهرمانی آسیا نشان دادند که به خوبی به توانایی نفرات خود واقفند و امیدوارم تلاش مجموعه تیم ملی به موفقیت در اینچئون منتهی شود و همه نیز باید ضمن حمایت با هر کمکی که امکانش باشد در کنار تیم ملی باشیم.

سرمربی تیم تکواندو نیروهای مسلح در پایان در خصوص وضعیت این تیم گفت: تمرینات خوب و منطمی را برای حضور در مسابقات ارتش‌های جهان دنبال می کنیم. این تمرینات تا 5 تیرماه ادامه خواهد داشت و پس از آن با برگزاری رقابتهای انتخابی ترکیب نهایی را معرفی خواهیم کرد.

تیم ملی تکواندو ایران در بخش مردان و بانوان در این مسابقات موفق به کسب 10 مدال رنگارنگ شد. برای تیم ملی ایران فرزان عاشورزاده، بهنام اسبقی و مهدی خدابخش سه مدال طلا، علیرضا نصر آزادانی، یوسف کرمی و اکرم خدابنده سه نشان نقره، مرتضی شیری، سوسن حاجی‌پور، فریده رشیدی و شکرانه ایزدی هم 4 مدال برنز کسب کردند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه