فرزان عاشورزاده به مدال طلا دست يافت - سهمیه المپیک قطعی شد

به گزارش خبرنگار مهر، نماینده وزن ٥٨- کیلوگرم کشورمان که تا پیش از این دوره از رقابتها نفر اول رنکینگ جهانی بود با کسب مدال طلا در این مسابقات حضور خود در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ را قطعی کرد. وی امروز دور نخست استراحت داشت و سپس در چهار مبارزه متوالی و با اختلاف رقبای خود را شکست داد و عنوان قهرمانی و مدال طلا را کسب کرد تا ضمن کسب ۴۰ امتیاز ، ۵۰۰۰ دلار نیز جایزه نقدی دریافت کرد.

عاشورزاده امروز بعد از استراحت در مرحله نخست ، "ویلتون تکسیرا" از برزیل را ۱٣ بر صفر ، "تائه مون چا" از کره جنوبی را ۱۷ بر۵ و " لوانت تونکات" از آلمان را ۱۰ بر ۵ شکست داد و به فینال رسید. فرزان در ادامه و برای کسب مدال طلای این رقابت ها، با "کارلوس ناوارو" مکزیکی مبارزه کرد که در پایان با نتیجه ۸ بر ۵ به برتری رسید و با شایستگی بر سکوی قهرمانی وزن اول المپیکی این رقابتها ایستاد.

امروز مسعود حجی‌زواره در وزن ٨٠- کیلوگرم پس از دو پیروزی برابر "مایکل فرناندز" اروپا از پرتقال و "رائول گارسیا" از اسپانیا در مبارزه سوم برابر "استیون لوپز" تکواندوکار نام آشنای آمریکا در راند چهارم و با امتیاز طلایی بازنده شد و از دست یابی به مدال بازماند.روز گذشته هم شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده توفیقی در این مسابقات نداشتند.

فردا یکشنبه در روز پایانی این مسابقات کیمیا علیزاده در وزن ۵۷- کیلوگرم در نخستین گام و در قرعه‌ای دشوار، باید با "یون وی هوانگ" از چین تایپه، نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵ رقابت کند و در ادامه و در صورت پیروزی رو در روی برنده دیدار انگلیس و ترکیه قرار خواهد گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، علیرضا نصرآزادانی ابتدا باید با "ترنس جنجیس" از امریکا رقابت کند و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار کره جنوبی و آلمان خواهد رفت. ابوالفضل یعقوبی نیز باید با "ماکسیم پوتوین" از کانادا مبارزه کند و در صورت پیروزی برنده دیدار انگلیس و اسپانیا را پیش رو دارد.

مسابقات جایزه بزرگ روسیه از سری مسابقات G۴ است و دارنده مدال طلا ۴۰ امتیاز، دارنده مدال نقره ۲۴ امتیاز و دارندگان مدال برنز ۱۴.۴ امتیاز برای افزایش امتی��زات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست خواهند آورد.
همچنین به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۵، ۳ و یک هزار دلار جایزه نقدی نیز اهدا می شود.

این دوزه از مسابقات با حضور ٢٤٥ تکواندوکار از ٥٢ کشور روز گذشته در مسکو آغاز و فردا یکشنبه به پایان می رسد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه