عیدی پور: دنیس کمنی واترپلوی دنیا را متحول کرد

باید از حضور او بیشترین بهره را ببریم

مربی تیم ملی واترپلوی بزرگسالان گفت: ما برای پیشرفت واترپلو به علم نوین و دانستنی های کمنی نیاز داریم.

عیدی پور: دنیس کمنی واترپلوی دنیا را متحول کرد - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا،آرام عیدی پور درباره برگزاری کلینیک مربیگری با حضور دنیس کمنی اظهار داشت: دنیس کمنی یکی از بهترین و پرافتخارترین مربیان جهان محسوب می شود. او مجارستان را سه دوره پشت سر هم قهرمان المپیک کرده است. می توان گفت که واترپلوی مجارستان با کمنی اوج گرفت. اروپا مهد واترپلوی دنیاست که در این میان واترپلوی مجارستان با او تغییرات زیادی را تجربه کرد و در مدت زمان کوتاهی چند بار قهرمان شد. در یکی دو دهه اخیر مجارستان را که قبل از حضور کمنی فقط یک مدال در واترپلو در عرصه جهانی داشت، با نام او واترپلو مجارستان به دنیا معرفی شد.

مربی تیم ملی ایران عنوان کرد: امروزه واترپلو نسبت به قبل تغییر کرده است. در حال حاضر قوانین به صورت نوین و به روز است. قوانین که تغییر کند، روش های تمرین و بازی هم تغییر می کند. پیشرو این جریان مجارستان است. در نتیجه آمدن کمنی به ایران می تواند واترپلوی به روز شده دنیا را آموزش و انتقال دهد. سفر او به تهران 100 درصد مثبت خواهد بود.

آرام عیدی پور خاطر نشان کرد: برگزاری این کلینیک مربیگری با حضور کمنی باعث می شود که واترپلوی ایران با علم و تکنیک های جدید به جلو گام بردارد. یعنی واترپلوی ایران هم به صورت آکادمیکی پیش می رود. دنیس کمنی واترپلوی دنیا را متحول کرد. در دنیا کسی نیست که او را نشناسد.

او تاکید کرد: حضور کمنی فرصت بزرگی است زیرا مربیان داخلی می توانند از علم نوین او بهره ببرند. ما برای پیشرفت واترپلو به علم نوین و دانستنی های کمنی نیاز داریم. مربیان باید روی صحبت های دنیس کمنی به خوبی تمرکز کنند. باید حداکثر استفاده را از این کلاس ها ببریم. اکثر مربیان ایران با علم تمرینی جدید کار نمی کنند. آشنایی مربیان داخلی با فنون جدید واترپلو برای پایه سازی این ورزش و حرکت به سمت توسعه بسیار موثر خواهد بود. امیدوارم این کلاس موجب شود در آینده تیم های خیلی خوب و جوانی را آماده کنیم و یک فرهنگ سازی خوبی برای ورزش واترپلو داشته باشیم.

او در پایان گفت: امیدوارم کادر فنی واترپلو و مربیان برای پیروزی واترپلو دست به دست هم دهند. همچنین با همکاری فدراسیون، کمیته ملی المپیک، ورزارت ورزش و جوانان و کادر فنی کاستی های واترپلو را برطرف کنند. امیدوارم این کلاس نتیجه خوبی داشته باشد که 100 درصد هم خواهد داشت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه