عاشورزاده: مبارزه با كره برایم اهمیت خاصی داشت

خوشحالم جواب اعتماد كادرفنی را دادم

دارنده مدال طلای وزن 58- كیلوگرم آسیا گفت: مسابقات قهرمانی آسیا اولین سابقه حضور من در بزرگسالان بود و می خواستم با كسب مدال جواب اعتماد كادرفنی را بدهم.

عاشورزاده: مبارزه با كره برایم اهمیت خاصی داشت - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، بیست و یكمین دوره مسابقات تكواندوی قهرمانی آسیا، از دوشنبه (5 خردادماه) به مدت 3 روز در سالن "كاخ ورزشی" تاشكند ازبكستان برگزار شد و تیم ملی كشورمان موفق به كسب 10 مدال رنگارنگ شد.

فرزان عاشورزاده یكی از طلاییان ایران در این رقابتها، در خصوص مسابقات قهرمانی آسیایی گفت: این رقابتها اولین سابقه حضور من در مسابقات بزرگسالان بود و می خواستم با كسب مدال جواب اعتماد كادرفنی را بدهم.

وی در خصوص اولین مبارزه اش با قزاقستان افزود: تكواندوكار قزاق حریف بسیار خوبی بود، او هم مثل من اولین سابقه حضور در آسیا را پشت سر می گذاشت، داوری ها هم باعث شد نتیجه نزدیك شود اما خدا را شكر توانستم به پیروزی برسم. پس از آن تاجیكستان و عربستان را با اختلاف بردم تا در نیمه نهایی مقابل كره مبارزه كنم.

دارنده مدال طلای آسیا با اشاره به اینكه مبارزه با كره جنوبی از اهمیت بالایی برای او برخوردار بود، تصریح كرد: از این تكواندوكار شناخت داشتم و مبارزاتش را در رده سنی نوجوانان دیده بودم این بازیكن مدالهای ارزشمندی را در این رقابتها داشت و می دانستم باید هجومی مبارزه كنم. بازی پربرخورد و جذابی داشت و باید بگویم این مبارزه برایم اهمیت خاصی داشت، چراكه همه نگاهها به سمت این مسابقه بود و كادرفنی نظر دیگری برای این مبارزه داشت.

عاشورزاده در خصوص فینال این مسابقات گفت: وقتی مبارزه با ویتنام آغاز شد من تمام مبارزات قبلی را فراموش كردم، این تكواندوكار هم توان فنی بالایی داشت و برای رسیدن به این مرحله حریفان خوبی را پشت سر گذاشته بود. اما من هم برای كسب مدال طلا می جنگیدم و به این راحتی تسلیم نمی شدم و مبارزه را در همان راند دوم به پایان رساندم.

وی اینطور ادامه داد: فضای مسابقات، اولین سابقه حضورم و مهمتر اینكه من اولین نماینده ایران بودم، باعث شده بود استرس كار بالا رود اما خدارا شكر با صحبت های مربیان كمی آرام شدم و روحیه گرفتم. به هرحال هر نتیجه ای كه من بدست می آوردم سرآغاز كار تیم ملی بود.

عاشورزاده در پایان خاطرنشان ساخت: برای من كسب مدال در این مسابقات بسیار مهم بود، چراكه اگر امتیاز لازم را كسب نمی كردم، امكان داشت از اردوی تیم ملی خط بخورم. حالا همه هدفم برای بازیهای آسیایی است و در كنار آن با حضور در تورنمنت های پیش رو می خواهم امتیازاتم را افزایش بدهم. از كادرفنی تیم ملی تشكر می كنم كه به من اعتماد كردند و خوشحالم كه توانستم جواب اعتماد مربیان را بدهم و دست پر به ایران بازگردم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه