عاشورزاده طلایی شد - یعقوبی بر سكوی نایب قهرمانی ایستاد

مسابقات تکواندو آزاد کره - گیونگجو

در پایان دومین روز از مسابقات آزاد کره و در فینال تمام ایرانی وزن 58- کیلوگرم، فرزان عاشورزاده برابر ابوالفضل یعقوبی به برتری رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

عاشورزاده طلایی شد - یعقوبی بر سكوی نایب قهرمانی ایستاد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، مسابقات تکواندو آزاد کره به مدت 5 روز و با حضور 1770 ورزشکار در رده سنی بزرگسالان، نوجوانان و نونهالان به میزبانی شهر "گیونکجو" کره جنوبی آغاز شده است. این رقابتها در کلاس G2 برگزار می شود و امتیاز آن در رنکینگ المپیکی ورزشکاران محاسبه خواهد شد.

در پایان دومین روز مسابقات، در فینال رقابتهای وزن 58- کیلوگرم، فرزان عاشورزاده و ابوالفضل یعقوبی به مصاف هم رفتند که عاشورزاده با نتیجه 8 بر 7 به برتری رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد و ابوالفضل یعقوبی به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

عاشورزاده برای کسب مدال طلا، ابتدا "سرگی کارگاپولوو" از روسیه را 18 بر یک برد، سپس "دونگ هوی" از ویتنام را 17 بر 2 شکست داد، در پیکار سوم مقابل "نیوتاوی کلومپانگ" تایلندی با نتیجه 14 بر 3 به برتری رسید و در مرحله بعدی "استیپ جارلونی" از کرواسی را 19 بر یک مغلوب کرد.

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 12 بر 2 تکواندوکار کره جنوبی را شکست داد، تا راهی فینال شود.

اما ابوالفضل یعقوبی دیگر نماینده ایران که به مدال نقره این وزن رسید، پیش از این با 4 پیروزی 20 بر 8، 18 بر 6، 12 بر 3 و 12 بر 8 برابر تکواندوکاران کره جنوبی، در مرحله نیمه نهایی "کتبی سی محمد" از بلژیک را با نتیجه 12 بر 4 شکست داده بود.

بدین ترتیب تیم ملی ایران در پایان دومین روز این رقابت ها در رده سنی نوجوانان، توسط مهدی اسحاقی در وزن 48- کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و در بخش بزرگسالان فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم طلایی شد، ابوالفضل یعقوبی نیز در همین وزن مدال نقره را به گردن آویخت و علیرضا نصرآزادانی در وزن 74- کیلوگرم به مدال برنز رسید.

گفتنی است؛ تیم ملی تکواندو ایران طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (22 و 23 تیرماه) نماینده ای را در مسابقات نخواهد داشت و روز سه شنبه (24 تیرماه)، مهدی خدابخشی مبارزات خود را پیگیری خواهد کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه