عاشورزاده با پیروزی در فینال تمام ایرانی قهرمان شد

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش رزمی:

عاشورزاده با پیروزی در فینال تمام ایرانی قهرمان شد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، در مبارزات وزن 58- كيلوگرم فرزان عاشورزاده و ابوالفضل يعقوبي از تیم ملی تکواندو ایران با شکست همه رقبا راهی دیدار پایانی شدند. در نهایت این عاشورزاده بود که با نتيجه 8 بر 7 در این رقابت به برتري رسيد و بر سكوي قهرماني ايستاد و ابوالفضل يعقوبي به عنوان نايب قهرماني دست يافت. عاشورزاده 35 روز قبل مدال طلای آسیا را در ازبکستان کسب کرده بود.

عاشورزاده "سرگي كارگاپولوو" از روسيه را 18 بر يك، "دونگ هوي" از ويتنام را 17 بر 2، "نيوتاوي كلومپانگ" تايلندي را با نتيجه 14 بر 3 و "استيپ جارلوني" از كرواسي را 19 بر يك شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. در این مرحله 12 بر 2 تكواندوكار كره‌جنوبي را شكست داد و راهي بازی پایانی شد. يعقوبي نیز برای رسیدن به فینال چهار تکواندوکار از کره‌جنوبی و "كتبي سي محمد" از بلژيك را شكست داده بود.

بدين ترتيب تيم ملي ايران در پايان دومين روز اين رقابت ها در رده سني نوجوانان، توسط مهدي اسحاقي در وزن 48- كيلوگرم به مدال طلا دست يافت و در بخش بزرگسالان فرزان عاشورزاده در وزن 58- كيلوگرم طلايي شد، ابوالفضل يعقوبي نيز در همين وزن مدال نقره را به گردن آويخت و عليرضا نصرآزاداني در وزن 74- كيلوگرم به مدال برنز رسيد.

تيم ملي تكواندو ايران طي روزهاي يكشنبه و دوشنبه (22 و 23 تيرماه) نماينده اي را در مسابقات نخواهد داشت و روز سه‌شنبه 24 تيرماه، مهدي خدابخشي مبارزات خود را پيگيري خواهد كرد.

مسابقات تکواندو آزاد بین‌المللی کره‌جنوبی روز جمعه با حضور 1770 ورزشکار در رده سنی بزرگسالان، نوجوانان و نونهالان در شهر "گیونکجو" آغاز شده است. این رقابتها در کلاس G2 برگزار می‌شود و امتیاز آن در رنکینگ المپیکی ورزشکاران محاسبه خواهد شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه