سرمربی تیم ملی فیلیپین؛ گربه سیاه بسکتبال ایران

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، مسابقات بسکتبال ۲۰۱۱ قهرمانی آسیا یکی از به یادماندنی ترین ادوار مختلف برگزاری این رقابت‌ها برای بسکتبال ایران است. در آن دوره مسابقات که به میزبانی ووهان چین برگزار شد، ایران بعد از دو دوره متوالی قهرمانی در آسیا به خاطر تنها متحمل شدن یک شکست با ناکامی بزرگی روبرو شد که اولین نتیجه و تاوان آن از دست دادن سهمیه المپیک لندن بود.

در آن دوره مسابقات قهرمانی آسیا، تیم ملی بسکتبال ایران پس از چند برد متوالی، در مرحله یک چهارم نهایی برابر اردن شکست خورد و این شکست مانعی شد برای حضورش در مرحله نیمه نهایی، فینال، تکرار قهرمانی برای سومین دوره متوالی، کسب سهمیه المپیک و ...

اردن در حالی در آن دیدار تاثیرگذار که شاید نتیجه‌اش هیچ زمان دیگری تکرار نشود، موفق به شکست ایران شد که «تب بالدوین» هدایت آن تیم را بر عهده داشت؛ مربی که امروز هم در راس کادر فنی تیم ملی فیلیپین پیروزی تاریخی برای این تیم مقابل ایران رقم زد.

امروز دوشنبه و در چارچوب روز دوم از مرحله دوم بیست و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا تیم ملی فیلیپین که در روز نخست این دوره مسابقات مغلوب تیم بی تجربه فلسطین شده بود، موفق شد تیم ملی ایران را با نتیجه ۸۳ بر ۷۶ شکست دهد. فیلیپینی‌ها در حالی موفق به کسب این پیروزی شدند که آخرین بار در مسابقات ۱۹۷۳ قهرمانی آسیا که در مانیل برگزار شد، مقابل تیم ملی ایران به برتری دست یافته بودند اما بعد از گذشت ۴۲ سال دوباره مقابل ایران مدعی پیروز شدند و اینبار با هدایت «تب بالدوین»!

البته تاوان شکستی که تیم «تب بالدوین» امروز به ایران تحمیل کرد به اندازه شکست فراموش نشدنی چهار سال پیش نخواهد بود. سال ۲۰۱۱ شکست مقابل شاگردان این مربی آمریکایی - نیوزلندی در اردن سد راه ایران برای تکرار قهرمانی شد اما تاوان شکستی که شاگردان بالدوین در قالب تیم ملی فیلیپین امروز به ایران تحمیل کردند نه تنها به این سنگینی نخواهد بود بلکه از یک حیث به موقع هم بود کمااینکه «درک باورمن»، سرمربی تیم ملی ایران هم به این موضوع اشاره کرده است.

وی بعد از شکست برابر فیلیپین گفت که شاید تیم چنین شکستی را لازم داشت. بازی با فیلیپین هم مشتی بر دهان ما بود. این خیلی خوب است. باید بعد از این بازی بایستیم، خودمان را تکان دهیم و پیش برویم.

به گزارش مهر، تیم ملی بسکتبال امروز بعد از ۱۵ برد متوالی در سطح مسابقات قهرمانی آسیا مقابل فیلیپین شکست خورد آنهم در حالیکه در فینال دوره پیشین این رقابت ها با شکست همین تیم قهرمان شده بود با همه اینها در جدول رده‌بندی گروه E ایران همچنان بالاتر از فیلیپین صدرنشین است و این شانس را دارد که به عنوان تیم اول این گروه راهی مرحله یک چهارم نهایی شود و با قرعه‌ای مناسب در این مرحله روبرو شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه