زارع: برخی وزنه‌برداران پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شدند

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ کشتی و وزنه برداری:

به گزارش جوان ایرانی، بهمن زارع پس از رکوردگیری روز گذشته تیم ملی وزنه‌برداری گفت: ما از این رکوردگیری چند هدف را دنبال می‌کردیم و مهم این بود که فضا را طوری مهیا کنیم تا وزنه‌برداران در شرایط مسابقه قرار بگیرند.

وی افزود: 7 ماه وزنه‌برداران تمرین کردند و در این مدت همیشه در سالن تمرین حضور داشتند و نیاز بود شرایط مسابقه را تحمل کنند. این رکوردگیری که مانند مسابقات بود وزنه‌برداران را از لحاظ روحی و روانی در شرایط مسابقه قرار داد. نحوه تمرینات آرامش خاطری ایجاد می‌کند که نیاز است وزنه‌برداران با قرار گرفتن در شرایط مسابقه‌ کمی از این حال و هوا خارج شوند.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان خاطرنشان کرد: من اسم آن را رکوردگیری نمی‌گذارم، بیشتر شرایط کنترل تمرین در شرایط مسابقه‌ای بود. پیش از این نیز به وزنه‌برداران گفتیم که شرایط مسابقه با تمرین متفاوت است. در تمرینات هر اتفاقی ممکن است رخ دهد اما در کنترل تمرین شرایط مانند مسابقات است و لازم بود که این شرایط نیز تمرین شود. نسبت به هدفگذاری خود حرکت می‌کنیم و مهم برای ما حرکت درست در این مسیر است.

زارع ادامه داد: برخی از وزنه‌برداران 85 درصد آمادگی داشتند و البته بالاتر از انتظار ظاهر شدند اما برخی نیز پایین‌تر از حد خود ظاهر شدند و من انتظار بیشتری از آنها داشتم.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف فردی که قرار است از جمع وزنه‌برداران خط بخورد چه شد عنوان کرد: مرتضی رضائیان پیش از این به عنوان نفر رزرو در وزن 69 کیلوگرم حضور داشت و ما به دلیل اینکه روحیه وی حفظ شود و سایر ملی‌پوشان نیز رکوردشان کم نشود و با روحیه تمرین کنند این موضوع را اعلام نکردیم اما اکنون مشخص است که رضائیان قطعا در جمع 8 نفره بازی‌های آسیایی حضور نخواهد داشت.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در خصوص اینکه آیا مصدومیت بهادر مولایی جدی است یا خیر عنوان کرد: پزشکان دنبال کار او هستند اما فکر نمی‌کنم زیاد جدی باشد.

زارع گفت: هدفگذاری اصلی ما حضور در بازی‌های آسیایی است و امیدوارم در این مسابقات موفق باشیم.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه