روش های خانگی برای درمان جوش های صورت و بدن

روش های خانگی برای درمان جوش

روش های خانگی برای درمان جوش

در اینجا با چند روش خانگی برای درمان جوش های صورت و بدن آشنا خواهید شد.

روش های درمانی خانگی ای که در زیر بیان می شوند می توانند از عود ناگهانی جوش صورت (و یا بدن) جلوگیری کند و یا از میزان آن بکاهد:

صورت (و یا هر جایی از بدنتان که به آکنه دچار شده است) را روزانه یک یا دو بار به آرامی و ملایمت بشویید.
از فشار دادن جوش بپرهیزید زیرا این عمل معمولا باعث بدتر شدن آن و یا ایجاد عفونت و زخم می شود.
از آن دسته از محصولات بهداشتی و مراقبتی ای استفاده کنید که پایه ی آبی داشته باشند. از استفاده از محصولاتی مانند پاک کننده های شیری چرب، کرم های سرد، رژ لب ها و براق کننده های لب که در آنها فراورده های نفتی به کار رفته است پرهیز کنید.
برای درمان جوش صورت و بدن خود، از کرم های درمانی، صابون ها، لوسیون ها و ژل ها ی بدون نسخه استفاده کنید و همیشه قبل از استفاده، برچسب مندرج روی محصول را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که محصول مناسب را انتخاب کرده اید.

از این محصولاتی که بدون نسخه و برای درمان جوش صورت و بدن وجود دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بنزوئیل پراکسید ( از قبیل Brevoxyl یا Triaz )، که منافذ پوست را باز می کند.
اسید آلفا هیدروکسی، که باعث خشک شدن و جدا شدن تدریجی لایه ی بالایی پوست در قسمت آسیب دیده می شود. این ماده در بعضی از مرطوب کننده ها، پاک کننده ها، پماد های چشمی و کرم های ضدآفتاب وجود دارد.
اسید سالیسیلیک (مانند Propa pH یا Stridex)، که این ماده نیز مانند اسید آلفا هیدروکسی باعث خشک شدن و جدا شدن تدریجی لایه ی بالایی پوست در قسمت آسیب دیده می شود.
روغن درخت چای، که باکتری ها را می کشد و از بین می برد. شما می توانید روغن درخت چای را در ترکیبات برخی از ژل ها، کرم ها و روغن ها پیدا کنید.

محصولات دیگری که می تواند به بهبود وضع کلی پوست شما کمک کند، نوار (چسب) های پاک کننده ی منافذ پوست هستند. زمانی که شما این نوارهای چسبناک را از روی پوست خود جدا می کنید، آلودگی ها و مواد آرایشی روی پوست شما همراه با نوار از پوست جدا می شوند.

برای گرفتن نتیجه ی مطلوب از موارد بالا، باید محصولات را طبق دستور العمل پزشکی آنها مصرف کنید. در غیر این صورت و با مصرف بیش از اندازه از آن ها، ممکن است وضعیت جوش های شما بدتر نیز شوند.

مصرف برخی از محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست، مانند اسید آلفا هیدروکسی، پوست شما را به اش حساس میکند لذا بعد از مصرف این محصولات، از پوست خو�� در مقابل نور خورشید و سایر منابع تولید کننده‌ی UV مراقبت فرمایید./ شفاجو

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه