رستگار: قول کسب مدال نمی‌دهم

رییس فدراسیون جودو گفت: مدال‌آوری در جودو با مقایسه با رشته‌های مبارزه‌ای سخت‌تر است.

رستگار: قول کسب مدال نمی‌دهم - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، محمد‌علی رستگار در نشست خبری مسئولان فدراسیون جودو پیش از اعزام تیم ملی به بازی‌های آسیایی اینچئون اظهار داشت: فدراسیون جودو به طور قطعی جزو فدراسیون‌های پیشرو بود که خیلی زود برنامه‌های آماده‌سازی تیم خود را شروع کرد. فدراسیون‌ها با مشکلات مالی روبرو بودند و برای اجرای برنامه‌هایشان منتظر بودند تا مسائل بودجه‌ای و مالی رفع شود اما از اواخر سال گذشته برنامه‌هایمان را تدوین کردیم البته یکی دو برنامه مسابقات برون‌مرزی ما جابجا شد اما 90 تا 95 درصد برنامه‌هایمان را اجرا کرد.

رئیس فدراسیون در مورد پرداخت پاداش از سوی فدارسیون به مدال‌آوران بازی‌های آسیایی گفت: ما قطعا آنهایی را که در اینچئون مدال‌آوری کنند جوایزی را برای آنها در نظر خواهیم داشت. عدد و رقم را نمی‌گویم و طبق روال شب قبل از مسابقات این موضوع را به ورزشکاران اعلام می‌کنم. جودوکارانی که در اینچئون مدال کسب کنند بلافاصله بعد از بازی‌ها جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: با تمام سختی‌ها و مشکلات مالی که وجود داشت در زمان مقرر اردوهای داخلی و خارجی را اجرا کردیم. در مجموع بخش برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌ها مهمترین رسالت فدراسیون است. برای اینکه یک رشته ورزشی در یک رویداد موفق باشد سه فاکتور لازم است؛ اول، آماده‌سازی ورزشکاران که نیاز به برنامه‌ریزی دارد و ما و کادر فنی دست به دست هم دادیم و با تمام سختی و مشکلاتی که بود این عامل را انجام دادیم. فاکتور دوم استعداد ورزشکاران است. اگر یک برنامه‌ریزی خوب داشته باشیم ولی استعداد‌ها خوب نباشند نمی‌توانیم نتیجه بگیریم. شانس و اقبال سومین فاکتور است جدول و روز ورزشکار نیز مهم است. به اعتقاد من برای کسب مدال خوشرنگ در مسابقات این سه فاکتور کنار هم باید اجرا شود.

وی گفت: به‌رغم اینکه ما در یکی دو وزن استعداد‌های قابل قبولی داریم تیم ملی جودو به لحاظ فنی بودن در هر وزن مشکلاتی دارد. ما برای این وضعیت برنامه‌هایی را در نظر داریم. روز چهارشنبه مراسم بدرقه‌ای در ورزشگاه شهید افراسیابی داریم که در آنجا علاوه بر شارژ روحی یک شارژ مالی کوچکی نیز برای ملی‌پوشان در نظر گرفتیم.

رستگار در مورد قول کسب مدال به مسئولان وزارت ورزش و جوانان گفت: ما بیش از 7 تا 8 جلسه با مسئولان ورزش جلسه برگزار کرده‌ایم آنها حتی فرم‌هایی را به ما ارائه کردند که تعداد کسب مدال‌هایمان در اینچئون را به آنها اعلام کنیم. من واقع‌بین هستم و تحلیل خودم را ارائه دادم و همانجا گفتم که امیدوارانه پیش می‌رویم تا مدال کسب کنیم اما قول کسب مدال به هیچ کس نداده‌ام.

رستگار در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم تیم خوبی داریم و امیدواریم در کره جنوبی نتیجه قابل قبولی کسب کنیم. وقتی ما تعداد محدودی ورزشکار داریم باید بگوییم دستهای ما خالی است. اما ما با قوت به کارمان ادامه می‌دهیم مطمئنیم کارهایی که در جودو انجام داده‌ایم نتیجه خواهد داد.

رستگار در خاتمه گفت: بنده قول داده‌ام که برای کسب دو مدال تلاش می‌کنیم اما قول مدال نداده‌ام. در جدول مدال‌آوری کسب مدال برای تیمی مثل ایران دشوار شده است. ما در مسابقات با کشورهایی مثل ژاپن و مغولستان روبرو هستیم که خیلی تیم خوبی هستند و همانطور که مطلع هستید کشورهایی مثل امارات، لبنان از ورزشکاران اروپایی و آمریکایی استفاده می‌کنند تا مدال کسب کنند. مدال‌آوری در جودو با مقایسه با رشته‌های مبارزه‌ای سخت‌تر است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه