رئیس فدراسیون جهانی جودو برای سفر به تهران اعلام موافقت کرد

رئیس فدراسیون جهانی جودو برای سفر به تهران اعلام موافقت کرد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، محمدعلی رستگار از حضور رئیس فدراسیون جهانی جودو در ایران خبر داد و دراین باره تصریح کرد: عصر پنجشنبه در جلسه ای با حضور رئیس فدراسیون جهانی در خصوص مسائل مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختیم که برگزاری دوره آموزش بین المللی به میزبانی ایران و سفر وی به تهران از مهمترین مباحث این جلسه بود.

رئیس فدراسیون جودو ادامه داد: برنامه های آموزشی فدراسیون جهانی پیش از این در اروپا و با صرف هزینه بالا انجام می شد ولی جلساتی که با رئیس آکادمی فدراسیون جهانی داشتیم برگزاری این دوره را در تهران پیشنهاد دادیم.

وی افزود: در جلسه ای هم که روز گذشته با "ماریوس ویزر" داشتیم بر روی مسائل مختلف به بحث و تباد نظر پرداختیم که وی با برگزاری این دوره آموزشی زیر نظر فدراسیون جهانی موافقت کرد و قرار شد با فراهم شدن مقدمات آن بتوانیم سال آینده میلادی در تهران میزبان این دوره باشیم تا مربیان ما بتوانند با صرف هزینه ای بسیار کمتر در این دوره شرکت کنند.

رستگار با اشاره به سفر ویزر به تهران گفت: پیش از این در مسابقاتی که در آذربایجان برگزار شد پیشنهاد سفر وی به تهران را داده بودیم و موافقت اولیه خود را در چند مورد مکاتبه ای که داشتیم گرفتیم و در نهایت ایشان در این جلسه موافقت نهایی خود را اعلام کرد و قرار شد ژانویه 2015 میزبان وی باشیم.

رئیس فدراسیون جودو در خصوص مسابقات جهانی 2014 روسیه ، بیان کرد: هر دوره از رقابتها شرایط خاص خود را دارد و به طور کلی مسابقاتی است که در بالاترین سطح فنی برگزار می شود . تقریبا همه مدعیان جهانی در اوزان مختلف حضور دارند و کمتر جودوکار سرشناسی غایب است. البته کره ای ها تیم دوم خود آمده اند و فکر می کنم اولویت آنها بازیهای آسیایی است و نفرات اصلی خود را برای این مسابقات به اینجا نیاوردند.

وی در خصوص مبارزات امیر قاسمی نژاد هم گفت: قاسمی نژاد برای حضور در بازیهای آسیایی تلاش می کند و با آمادگی نسبی به روسیه آمد و در مبارزه اول عملکرد خوبی داشت و به راحتی حریف را شکست داد، امیر در مبارزه دوم خود نیز عالی کار کرد وی پس از اینکه در ابتدای مبارزه یک امتیاز وازاری را از دست داد سایر دقایق مبارزه نسبت به رقیب خود برتری داشت، ولی حریف برزیلی الاصل قاسمی نژاد مبارزه را ابه خوبی اداره و از آن امتیاز خود دفاع کرد و پیروز از میدان خارج شد.

رستگار در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت رامین صفویه اشاره کرد و گفت: کسب مدال طلا توسط این جوان شایسته، بازتاب بسیار خوبی در جودو جهان داشت. به طوری که اغلب روسای فدراسیون ها ، مسئولین کمیته های مختلف فدراسیون جهانی و شخص "ویزر" این موفقیت را به جودوی ایران تبریک گفتند. امیدوارم این مدال فتح بابی باشد بر به ثمر نشستن برنامه های پایه ای که در فدراسیون از دو سال قبل آغاز شده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه