دومین همایش همگانی ووشو در کرج برگزار شد

به گزارش جوان ایرانی، این همایش صبح امروز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم در بوستان ایران زمین کرج برگزار شد و با اجرای نرمش های مختلف مرتبط با ووشو که از آن به تای چی چوان یاد می شود شهروندان دقایقی را به ورزش پرداختند.

رئیس هیئت ووشو استان البرز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ایستگاه سلامت ووشو از ابتدای مهرماه کار خود را آغاز کرده است و ما موفق شدیم دومین همایش را به میزبانی بوستان ایران زمین برگزار کنیم.

اسماعیل سایه افکن افزود: خوشبختانه در دومین همایش حضور مردم بیشتر بود و کیفیت برنامه به سطح قابل قبول تری رسید تا امیدوار باشیم بعد همگانی این ورزش شرقی بیش از پیش در میان مردم توسعه و گسترش پیدا کند.

وی گفت: این طرح شهریور ماه امسال به این دوستان پیشنهاد شد و خیلی زود مورد پذیرش قرار گرفت و ما در دو دوره برگزار شده به خوبی این همکاری را شاهد بودیم.

سایه افکن از توسعه این برنامه به بوستان های مختلف کرج خبرداد و گفت: اساتید همکار ما و برخی از شهروندان علاقمندند این همایش را در بوستان های دیگر شهر نیز برگزار کنیم و بر این اساس در هفته های آتی سایر مناطق شهر نیز میزبان این همایش خواهند بود.

وی ادامه داد: «تای چی چوان» با جذابیت ها و مختصات خاص خود می تواند بستر لازم را در نزد سنین مختلف برای ورزش کردن ایجاد کند و امیدوارم این برنامه منجر به توجه بیشتر شهروندان به ورزش به خصوص بعد همگانی آن شود.

پیشتازی ایرانی ها در عرصه جهانی ووشو

رییس هیئت ووشو استان البرز با بیان اینکه ایرانی ها در رشته ووشو به خصوص بخش فرم آن بسیار مستعد هستند، گفت: چندی پیش در مسابقات جهانی در کشور چین ایرانی ها با استفاده از موسیقی کلاسیک ایرانی بخش های مختلف ووشو را به اجرا در آوردند و در خاستگاه این ورزش مورد تشویق مردم کشور چین قرار گرفتند.

وی در پایان افزود: هیئت ووشو در سال ۹۴ در کنار انجام شرح وظایف خود در بعد حرفه ای و قهرمانی نگاه ویژه ای به بخش همگانی ووشو دارد و از تمام ظرفیت های موجود برای پیشبرد آن بهره خواهد گرفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه