دولت فدراسیون‌ها را برای میزبانی مسابقات بین المللی تشویق می‌کند

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ کشتی و وزنه برداری:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای تماشای دیدار نهایی مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا به تبریز آمده بودیم که بازدیدی هم از ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز داشتیم.

وی افزود: در این بازدید امکانات ورزشگاه یادگار امام(ره) مورد ارزیابی قرار گرفت اگر بخواهیم میزبانی جام ملت‌ها آسیا را برای ایران بگیریم باید امکانات این ورزشگاه بیشتر شود و زمین چمن آن نیز تعمیر شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: البته نمایندگان کنفدراسیون آسیا نظر مساعدی در مورد این ورزشگاه دارند و امکانات آن مورد تأیید efc است.

وی با اشاره به توسعه ورزش تصریح کرد: توسعه ورزش حرفه‌ای برعهده باشگاه‌ها است و باید انسجام لازم را داشته باشند و دولت هم از باشگاه‌ها حمایت می‌کندورزش قهرمانی نیز به فدراسیون‌های ورزشی موکول شده است و متولی هر رشته فدراسیون آن رشته است که هیئت‌های ورزشی بازوان اجرایی ورزش قهرمانی در کشور محسوب می‌شود.

سجادی درباره میزبانی تبریز از مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا تأکید کرد: من بین دو نیمه دیدار ایران و ژاپن با نماینده کنفدراسیون هندبال آسیا صحبت می‌کردم که از سطح برگزاری مسابقات رضایت داشتم و میزبانی تبریز را خیلی خوب تلقی کردم.

وی ادامه داد: تبریز و برخی شهرهای دیگر این آمادگی را دارند که در رشته‌های مختلف ورزشی میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا را برعهده بگیرند و دولت جدید نیز از روزی که کار خود را در ورزش آغاز کرده است، فدراسیون‌ها را به سمت میزبانی‌های بیشتر مسابقات بین المللی تشویق کرده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا بحث ورود بانوان به ورزشگاه‌ها برای کسب مجوز میزبانی جام ملت‌های آسیا صورت گرفته است، گفت: حتما باید قواعد و مقرراتی که رعایت شود و برای کسب میزبانی تنها مشکل ما بحث تماشاگران نیست و تیمی که از efc به ایران آمده بود از امکانات ورزشی ایران ابراز رضایت کرد و آبان‌ماه تصمیم نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام می‌شود.

وی افزود: برای حل شدن مشکل ورود بانوان به ورزشگاه‌ها زمان نیاز است و همه باید کمک کنند تا این اتفاق صورت گیرد و رسانه‌ها نیز باید از این موضوع حمایت کنند.

انتهای پیام/ج

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه