درخشش برق طلا بر سینه خدابخش - سومین مدال زرین ایران بدست آمد

به گزارش جوان ایرانی، آخرین فینال رقابتهای بیست و دومین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان امشب دوشنبه بین مهدی خدابخش از ایران و "دامون سانسون" از انگلستان در وزن ششم برگزار شد. این دیدار یک مبارزه جذاب و دیدنی و بسیار نزدیک بود که نماینده ایران پیروزی ۱۶ بر 3 را در آغاز راند سوم به نام خود ثبت کرد و با شایستگی عنوان قهرمانی و مدال طلا را به خود اختصاص داد.

نماینده وزن ششم تیم ملی ایران که صبح امروز دور نخست استراحت داشت و سپس "نیکولاس تزلوس" از یونان، "الیویرا بیلا" از برزیل و "استیون لوپز" آمریکا را شکست داد و به نیمه نهایی رسید، در این مرحله هم "طاهر گولیک" قهرمان آلمانی دوره قبل مسابقات جهانی را ۸ بر ۶ شکست داده بود.

تیم ملی تکواندو ایران با سه طلای فرزان عاشورزاده، مسعود حجی‌زواره، مهدی خدابخش و تک برنز ابوالفضل یعقوبی عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داد. در بخش بانوان هم کیمیا علیزاده با کسب مدال برنز در ورزش تکواندو ایران تاریخ ساز شد. روحانی، خدابنده، نصر، کاظمی، اخلاقی، ایزدی، عمیدی و مردانی هم بدون کسب مدال از دور مسابقات کنار رفتند.

این دوره از مسابقات از روز ۲۲ اردیبهشت‌ماه در ۸ وزن جهانی با حضور ۸۷۵ تکواندوکار از ۱۳۶ کشور به میزبانی روس‌ها آغاز و پس از هفت روز در سالن تراکتور شهر چلیابنسک به پایان رسید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه