خدابخشی طلا گرفت

مسابقات تکواندو آزاد کره جنوبی

تكواندوكار وزن 80- كیلوگرم كشورمان در دیداری جذاب و دیدنی نماینده كره را شكست داد و به مدال طلا دست یافت.

خدابخشی طلا گرفت - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، مسابقات تکواندو آزاد کره از روز جمعه (20 تیرماه) با حضور 1770 ورزشکار در رده سنی بزرگسالان، نوجوانان و نونهالان به میزبانی شهر "گیونکجو" کره جنوبی آغاز شده است. این رقابتها در کلاس G2 برگزار می شود و امتیاز آن در رنکینگ المپیکی ورزشکاران محاسبه خواهد شد.

امروز و در ادامه این رقابتها، مهدی خدابخشی تنها تكواندوكار وزن 80- كیلوگرم كشورمان در مرحله فینال این مسابقات به مصاف "یون چئون یان" از كره جنوبی رفت و با نتیجه قاطع 14 بر 5 به پیروزی رسید و نه تنها بر سكوی نخست این رقابتها ایستاد بلكه 20 امتیاز نیز به اندوخته های خود در رنكینك وزن سوم المپیك اضافه كرد.

این تكواندوكار كره ای برای رسیدن به مرحله فینال موفق به شكست "ارون كوك" از جزایر مان (قهرمان اروپا، دارنده مدال طلای مسابقات گرندپریكس چین و نفر اول رنكینگ وزن سوم المپیك) شده بود.

مهدی خدابخشی، دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در سال 2014، در این مسابقات پس از یك دور استراحت، در مبارزه اول به دلیل حاضر نشدن حریفش در زمین مبارزه 12 بر صفر پیروز شد، در پیكار دوم در حالیكه در راند دوم با اختلاف 12 امتیاز از نماینده كره جنوبی پیش بود، این بازیكن را ناك اوت كرد و در سومین دیدار خود رو در روی "پازینیسكی پیوتر" از لهستان قرار گرفت و با نتیجه 7 بر 6 به برتری رسید.

خدابخشی در مرحله نیمه نهایی با " كریستین كروز" از فیلیپین مبارزه كرد و همانند فینال مسابقات قهرمانی آسیایی 2014 ازبكستان بازهم به پیروزی رسید.

وی در این دیدار با نتیجه 9 بر یك برنده شد.

در این وزن 57 هوگوپوش مبارزه كردند.

بدین ترتیب تیم ملی ایران تا پایان پنجمین روز مسابقات، موفق به كسب 2 مدال طلا (فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی ، یك نقره (ابوالفضل یعقوبی) و یك برنز (علیرضا نصرآ‍زادانی) شده و در رده سنی نوجوانان، توسط مهدی اسحاقی در وزن 48- كیلوگرم به نشان زیر طلا دست یافته است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه