حذف هادی پور و علیزاده - عاشورزاده راهی مرحله نیمه نهایی شد

به گزارش خبرنگار مهر ، این دوره از مسابقات روز گذشته با حضور ۲۲۷ تکواندوکار از ۵۶ کشور به میزبانی انگلستان در منچستر آغاز شد که در روز نخست از میان ۵ نماینده ایران ابوالفضل یعقوبی صاحب مدال نقره شد و امید عمیدی هم برنز گرفت. سجاد مردانی ، شکرانه ایزدی و بهنام اسبقی نیز از دور رقابتها کنار رفتند.

امروز شنبه در دومین روز این مسابقات تیم کشورمان سه نماینده داشت که تا اینجای کار دو تکواندوکار از دور رقابتها کنار رفته اند و فرزان آشورزاده هم به نیمه نهایی صعود کرده است. در وزن ۵۸- کیلوگرم آرمین هادی پور جوان با آتیه تکواندو ایران مبارزات خوبی را به نمایش گذاشت.

هادي پورکار خود را با برتری ۱۷ بر ۴ مقابل «كارلوس ناوارو» از مكزيك آغاز کرد. حریفی مكزيكي طلاي بازيهاي آمريكا در سال ۲۰۱۵، نقره مسابقات جایزه بزرگ مسکو ۲۰۱۵ و طلاي نوجوانان جهان را در كارنامه داشت.وی در دومین دیدار خود «تای مون چا» قهرمان سال ۲۰۱۳ جهان و نفر هفتم رنکینگ المپیک از کره جنوبی را ۳۰ بر ۶ از پیش رو برداشت.

نماینده کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «تای هون کیم» دیگر نماینده کره ائها رفت و در یک مبارزه نزدیک ۱۴بر۱۳ نتیجه را واگذار و از دور رقابتها کنار رفت. این کره ای هم دو طلای جهان در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ ، دو طلای آسیا و بازیهای آسیایی را در کارنامه دارد و نفر دوم رنکنیگ جهانی است.

در همین وزن فرزان آشورزاده دور نخست استراحت داشت و سپس ۴ بر یک «ديلان چلاموتو» از فرانسه را شکست داد و در ادامه هم ۹ بر ۵ «میلاس گلادوویک» از صربستان را از پیش رو برداشت به نیمه نهایی صعود کرد. وی برای رسیدن به دیدار نهایی «جیسوس تورتوسا» از قهرمان نوجوانان جهان از اسپانیا را پیش رو دارد.

در وزن ۵۷- کیلوگرم زنان کیمیا علیزاده دور نخست ۱۸ بر ۶ «بنتا ديديهو» از سنگال را شکست داد و در ادامه برابر «جید جونز» قهرمان انگلیسی المپیک ۲۰۱۲ در یک مبارزه نزدیک ۳ بر ۲ بازنده و از دور رقابتها کنار رفت. این چهارمین باری بود که کیمیا علیزاده و "جید جونز" انگلیسی با یکدیگر رقابت کردند که تاکنون سهم هر کدام از این تکواندوکاران دو پیروزی بوده است.

این رقابتها هم اکنون در منچستر جریان دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه