جودوکاران برتر رقابتهای جایزه بزرگ یزد معرفی شدند

جودوکاران برتر رقابتهای جایزه بزرگ یزد معرفی شدند - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، این دوره از مسابقات با حضور 302 جودوکار با حضور رئيس و نايب ريس فدراسيون و كادر فنی تيم ملي و برخی مسئولان ورزشی استان یزد در شهرستان یزد برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که با جوایز نقدی همراه بود اکثر چهره های شاخص جودو ایران حضور داشتند. حضور محمد رشنونژاد عضو تیم ملی ایران در مسابقات نوجوانان جهان سال 2013 ، مبارزه وحدانی و حسن زاده در یک وزن بالاتر ، شکست مهرداد زمانی نفر سوم جوانان آسیا برابر مسعود قوی بازو از خراسان رضوی از مهم‌ترین نکات بود.

بر همین اساس در وزن 60- کیلوگرم ناصر ناصری پور و محمد رشنونژاد هر دو از خوزستان به دیدار نهایی راه يافتند که در نهایت ناصری پور طلا گرفت. رشنو نژاد روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد و حسین قلاوند از خوزستان به همراه عباس رستمی از تهران هم به نشلان برنز دست پیدا کردند.

محمد رضا سعیدی مدنی در دیدار پایانی وزن 66- کیلوگرم محمد محمدی بریمانلو از خراسان شمالی را شکست داد و طلا گرفت. نماینده خراسان شمالی به نشان نقره دست پیدا کرد. وحیدر زحمتکش از خراسان رضوی و اميرحسين خادمیان از تهران هم روی سکوی سوم ایستادند.

سعید ملایی جودکار ملی پوش در وزن 73- کیلوگرم با قدرت ظاهر شد و با شکست همه رقبا به دیدار نهایی رسید و در این مرحله مقابل مجیدتاجری به میدان رفت. دیدار نهایی، یک مبارزه جذاب و دیدنی بود که در نهایت به سود ملایی خاتمه يافت تا وی به نشان طلا دست پیدا کند. تاجری از البرز نقره گرفت و محمد صفری از تهران در کنار آرش آقایی از آذربایجان شرقی به مدال برنز مشترک دست پیدا کردند.

در وزن 81- کیلوگرم امیر قاسمی نژاد یکی از بهترین های ایران که چندی پیش در مغولستان به نشان برنز دست پیدا کرده بود با برتری مقابل علیرضا شیری نوکنده ای از قزوین طلا گرفت. فیروز اسدی از البرز و امید مطیری از خوزستان هم به طور مشترک سوم شدند.

در وزن 90- کیلوگرم طیب طالبی از خوزستان در پیکار با وحید نوری از تهران در مبارزه پایانی طلا گرفت. نوری صاحب نشان نقره شد و رضا رضایی و محمد جمالی از تهران اول هم سوم شدند. جواد محجوب در وزن 100- کیلوگرم که یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال طلا در باریهای آسیایی 2014 است در پیکار نهایی برابر علی اصغر دوکوهکی از فارس به نشان طلا دست پیدا کرد. دوکوهکی دوم شد. وحید شکری از البرز و پیمان فلامرزی از اصفهان عنوان سوم مشترک را به خود اختصاص دادند.

جعفر پهلوانی در وزن 100+ کیلوگرم به نشان طلا دست يافت. مصطفی آهن فروش از اصفهان در این وزن نایب قهرمان شد. مرتضی ميرحسينی از قزوین و امین هومن از مرکزی هم به نشان برنز مشترک کسب کردند.

در پایان این مسابقات به نفرات اول مبلغ دو میلیون تومان، نفرات دوم یک میلیون تومان و نفرات سوم مشترک هرکدام 500 هزار تومان جوایز نقدی اهدا شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه