جشنواره بزرگ فرهنگی، اجتماعی و تفریحات ورزشی طهران قدیم منطقه 12 افتتاح شد

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

جشنواره بزرگ فرهنگی، اجتماعی و تفریحات ورزشی طهران قدیم منطقه 12 افتتاح شد - تصویر 1

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از ستاد خبری جشنواره، محمد باصری معاون اجتماعی شهرداری منطقه 12 در افتتاحیه این جشنواره، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: در راستای منویات شهردار تهران مبنی بر تبدیل این منطقه به نگین شهر تهران و در راستای فراهم کردن اوقات فراغت اقشار محروم جامعه و کم کردن فاصله شمال و جنوب شهر، حوزه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی با محوریت اداره ورزش و همکاری معاونت ها و ادارات مختلف، جشنواره بزرگ فرهنگی، اجتماعی و تفریحات ورزشی در قلب طهران قدیم ( محله هرندی ) برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: با برگزاری جنگ های شبانه با حضور هنرمندان نامی کشور، غرفه های فرهنگی و اجتماعی، غرفه های تفریحی و ورزشی به دنبال پر کردن اوقات فراغت نوجوانان، جوانان و خانواده هایشان هستیم. همچنین با برپا کردن غرفه های سنجش سلامت به دنبال آموزش و سنجش سلامت و ایمنی شهروندان هستیم.

معاون اجتماعی شهرداری منطقه 12 خاطرنشان کرد: در غرفه های فرهنگی و اجتماعی در خیمه معرفت این جشنواره از شهروندان سئوالاتی پرسیده می شود که در صورت پاسخ صحیح جوایزی به رسم یادبود به آنها اهدا می شود.

وی تصریح کرد: غرفه‌هایی از جمله بازی های فکری، گریم کودک، بازیافت، نمایش جنایات داعش، فعالیت n.g.o ها همچون خانه های کودک و معلولان پارسی در این جشنواره وجود دارد که مخاطبان زیادی را در روز نخست افتتاح به خود جذب کرده است.

جشنواره بزرگ فرهنگی، اجتماعی و تفریحات ورزشی طهران قدیم منطقه 12 افتتاح شد - تصویر 2

باصری افزود: همچنین غرفه های ورزشی با عناوین شطرنج، بس��تبال، بدمیتون، مینی گلف، فوتبال دستی، تنیس روی میز، سایت تیراندازی(تیر و کمان، دارت؛ تپانچه)، ایر هاکی، گل کوچیک، فوتبال، ترامپولین، بولینگ، بازی های رایانه ای و کودک دیروز و پریروز نیز برپا شده است.

وی با بیان اینکه شورایاران و مدیران محلات 13 گانه و رادیو نمایشگاه نیز در این جشنواره حضور فعال دارند، اضافه کرد: غرفه های فروش زیور آلات دست ساز، صنایع دستی، فروش کتاب، ملزومات حجاب و عفاف نیز در این جشنواره بر پا شده است.

معاون اجتماعی شهرداری منطقه 12 با اشاره به غرفه حجاب و عفاف یادآور شد: در این غرفه چادر و روسری با 40 درصد تخفیف به شهروندان ارائه می شود. همچنین اورژانس، آتش نشانی، نیروی انتظامی و بسیج نیز در این جشنواره حضور فعال دارند.

وی در ادامه افزود: در این جشنواره قسمتی به تهران قدیم اختصاص داده شده است و دکور طهران قدیم (نگارخانه ، کوچه باغ ، گذر طهران قدیم و عرضه محصولات) طراحی و برپاشده است و چند نفر به صورت نمادین با پوشیدن لباس های قدیمی در میان غرفه ها حضور دارند.

باصری گفت: هر شب بعد از اذان مغرب و عشاء جنگ شبانه با حضور هنرمندان، خوانندگان، طنزپردازان و چهره های نامی کشور تا پاسی از شب برگزار می‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه