جدال ایران با شیرهای زخمی

برزیل دومین حریف ایران در لیگ جهانی 2014، سه بازی از چهار بازی قبلی خود را شکست خورده تا مانند یک شیر زخمی آماده میزبانی از تیم ملی کشورمان باشد.

جدال ایران با شیرهای زخمی - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، برزیل قدرتمندترین تیم والیبال جهان در دهه ابتدایی قرن بیست و یک بود و افتخارات متعددی را درو کرد که هشت قهرمانی در فاصله سال 2001 تا 2010 از جمله آنها بود.

برزیل با دو طلا و سه نقره بازی های المپیک، سه طلا و دو نقره قهرمانی جهان، دو طلا و سه برنز جام جهانی، چهار طلا و دو نقره جام قهرمان قهرمانان و نه طلا، چهار نقره و چهار برنز لیگ جهانی، یکی از پرافتخارترین تیم های والیبال جهان محسوب می شود.

برناردو رزنده از سال 2001 هدایت تیم ملی برزیل را بر عهده گرفت و دوران طلایی تاریخ والیبال این کشور نیز از همان زمان آغاز شد اما اقتدار این تیم چند سالی است با قدرتنمایی روسیه تضعیف شده است.

با وجود تمام این افتخارات، برزیل لیگ جهانی را بسیار بد و با سه شکست در چهار مسابقه خانگی آغاز کرد تا به قول برونو رزنده کاپیتان این تیم، برزیل در دو هفته به اندازه یک سال باخته باشد.

برزیل حالا مانند یک شیر زخمی است که پس از چند باخت روحیه ضعیفی دارد اما با تمام توان خود به دنبال ادامه راه در لیگ جهانی است و برای امید داشتن به صعود به مرحله نهایی به هر شش امتیاز این دو مسابقه مقابل ایران نیاز مبرم دارد. چرا صعود نکردن به مرحله نهایی لیگ جهانی، برای پرافتخارترین تیم تاریخ این رقابت ها ناکامی بزرگی محسوب می شود.

ایران تاکنون چهار بار با برزیل مسابقه داده و در هر چهار بازی نیز شکست خورده است اما دو مسابقه در لیگ جهانی 2014 می تواند نخستین پیروزی تاریخ والیبال ایران مقابل این تیم را رقم بزند.

برناردو رزنده سرمربی برزیل درباره دلیل شکست های تیمش در آغاز این دوره از رقابت ها می گوید: بازیکنان ما آماده نیستند چون چند نفر از آنها در مسابقات باشگاه های جهان شرکت کرده بودند و خیلی دیر به تمرینات تیم ملی اضافه شدند. به این دلیل فرصت کافی برای تمرین و رسیدن به آمادگی نداشتیم.

البته این شرایط بحرانی برزیل نیز نباید این تصور را ایجاد کند که پیروزی بر برزیل آسان است. ایران به تازگی در میان قدرت های طراز اول والیبال جهان جایی برای خود دست و پا کرده است و نمی توان این انتظار را داشت که مقابل حریفانی که سال ها در رقابت های مختلف میدان دیده شده اند کار آسانی داشته باشد.

ترکیب تیم ملی والیبال ایران بسیار جوان است و بیشتر بازیکنان تجربه بین المللی زیادی ندارند. سامان فائزی و میلاد عبادی پور دو بازیکنی که در بازی با ایتالیا در ترکیب اولیه تیم ملی حضور داشتند، اولین بازی ملی خود را تجربه می کردند که همین مسئله نشان می دهد این تیم تا چه حد نیازمند کسب تجربیات جدید است.

برزیل پس از نتایج ضعیفی که در مسابقات قبلی به دست آورده است، با دو بازیکن جدید به مصاف ایران می رود. ایزاک سانتوس و والاس ده سوزا دو بازیکنی هستند که در چهار مسابقه قبلی در ترکیب برزیل حضور نداشتند اما در تمرینات پیش از بازی با ایران شرکت می کردند. حضور والاس ده سوزا بازیکن پشت خط زن برزیل می تواند قدرت تهاجمی این تیم را تقویت کند.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران که تلاش کرده است در تمرینات روزهای اخیر اشتباهات فردی بازیکنان ایران را کاهش دهد، قصد دارد با استفاده از سرویس های خوب بازیکنان ایران دریافت برزیل را با مشکل مواجه کند. مسئله ای که نقطه ضعف برزیلی ها در چهار مسابقه قبلی بود و می تواند به ایران نیز کمک کند تا نخستین پیروزی تاریخ خود بر پر افتخارترین تیم تاریخ لیگ جهانی را تجربه کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه