ثروتمندترین ها کجا زندگی می کنند؟

خانه میلیاردرهای جهان
ثروتمندترین مردم جهان در کجا ساکن هستند؟ کشورهایی که در ادامه این مطلب معرفی می کنیم بیشترین تعداد افرادی که ثروت خالص آنها بیش از یک میلیارد دلار است را در خود جای داده اند.

این داده ها توسط Wealth-X و سرشماری میلیاردر یو بی اس 2013 ارائه شده اند.

خانه میلیاردرهای جهان

خانه میلیاردرهای جهان

آمریکا

تعداد میلیاردرها: 515

مجموع ثروت خالص (2013): 2064 میلیارد دلار

آمریکا خانه میلیاردرهای جهان است. نزدیک به یک چهارم از ثروتمندترین افراد جهان – آنهایی که بیش از یک میلیارد دلار دارایی دارند – در آمریکا حضور دارند. اگر سطح ثروت را تا 30 میلیون دلار و یا بیشتر کاهش دهیم، آمریکا دارای 32 درصد از فوق ثروتمندان جهان است. بانوان آمریکایی نیز ثروت قابل توجهی را در اختیار دارند که دارایی هایی به ارزش 1.2 تریلیون دلار را شامل می شود.

چین

تعداد میلیاردرها: 157

مجموع ثروت خالص (2013): 384 میلیارد دلار

رشد اقتصادی چین طی چند وقت اخیر روند کاهشی را دنبال کرده اما همچنان یکی از کانون های اصلی میلیاردهای جهان محسوب می شود. طی سال گذشته 10 میلیاردر جدید وارد فهرست میلیاردرهای چین شده اند. برای آن که به یک فوق ثروتمند در چین مبدل شوید باید به بخش تولیدی فکر کنید. 17 درصد از ثروتمندترین افراد چین – افرادی با 30 میلیون دلار و یا بیشتر دارایی – در این بخش فعال هستند.

آلمان

تعداد میلیاردرها: 148

مجموع ثروت خالص (2013): 432 میلیارد دلار

اقتصاد قدرتمند آلمان یکی از ارکان اصلی اقتصاد منطقه یورو و از عوامل خروج این منطقه از بحران مالی اخیر محسوب می شود. این قدرت به شکل گیری فوق ثروتمندان آلمانی نیز منجر شده است. به رغم جمعیت کمتر، تعداد میلیاردرهای آلمان نزدیک به تعداد میلیاردهای چین است. همچنین، مجموع ثروت خالص ثروتمندان آلمانی که دارای 30 تا 199 میلیون دلار دارایی هستند طی سال گذشته افزایش بیش از 25 درصدی داشته است.

انگلیس

تعداد میلیاردرها: 135

مجموع ثروت خالص (2013): 420 میلیارد دلار

لندن یکی از مراکز مالی برتر جهان محسوب شده و شاهد روند رو به افزایش تعداد فوق ثروتمندان خود است. در حال حاضر، نزدیک به 6 هزار و 400 لندنی که ارزش ثروت آنها بیش از 30 میلیون دلار است در این شهر زندگی می کنند. اما به طور کلی رتبه میلیاردرهای انگلیسی طی سال گذشته اندکی افت داشته است.

روسیه

تعداد میلیاردرها: 108

مجموع ثروت خالص (2013): 342 میلیارد دلار

اقتصاد روسیه تحت تاثیر بحران اخیر در اکراین قرار گرفته است. اخیرا، صندوق بین المللی پول پیش بینی خود درباره رشد اقتصادی روسیه را از 2 درصد به 1.3 درصد کاهش داده است. با این وجود، همچنان تعداد زیادی از فوق ثروتمندان جهان در این کشور حضور دارند و طی سال گذشته تعداد آنها به میزان 35 نفر افزایش یافته است. این که ثروتمندترین شهروندان این کشور در آینده تا چه میزان تحت تاثیر ناآرامی های سیاسی و تحریم های اعمال شده علیه این کشور قرار خواهند گرفت، نامشخص است.

هند

تعداد میلیاردرها: 103

مجموع ثروت خالص (2013): 180 میلیارد دلار

سال 2013 دوران خوبی برای میلیاردرهای هندی نبود. رتبه و مجموع ثروت آنها بیش از پنج درصد افت داشته و اقتصاد هند نیز با آهنگ کند رشد، بدهی عمومی بالا و روپیه ضعیف مواجه است. اما با روی کار آمدن “نارندرا مودی”، نخست وزیر جدید هند، سرمایه گذاران امید بیشتری به تغییر شرایط در آینده نزدیک یافته اند. مودی بر رشد اقتصادی متمرکز شده و در پی افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی با کاهش چالش های بروکراتیک کسب و کار است. این می تواند به معنای در راه بودن میلیاردهای هندی بیشتر باشد./ پول نیوز

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه