تیم ملی ب والیبال ایران چهارم شد

با شکست مقابل قزاقستان

تیم ملی ب والیبال ایران با پذیرش شکست برابر قزاقستان در دیدار رده بندی جام کنفدراسیون والیبال آسیا رتبه چهارمی این رقابت ها را به دست آورد.

تیم ملی ب والیبال ایران چهارم شد - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، مرحله نهایی و آخرین روز رقابتها والیبال جام کنفدراسیون آسیا امروز یکشنبه در سالن بالووان شولک شهر آلماتی قزاقستان پیگیری می شود و تیم ملی ب والیبال ایران در سومین دیدار این مرحله به مصاف قزاقستان میزبان رفت.

قرمز پوشان تیم ملی ب والیبال ایران در این دیدار سه بر یک مغلوب تیم ملی والیبال قزاقستان شدند تا به عنوان تیم چهارم این رقابت ها معرفی شوند.

تیم ملی ب والیبال ایران در ست دوم این دیدار 25 بر 17 به پیروزی رسید اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 19 و 25 بر 16 مغلوب قزاقستان میزبان این رقابت ها شد و جایزه 12 هزار دلاری عنوان چهارمی را از آن خود کرد. قزاقستان میزبان این رقابت ها نیز جایزه 15 هزار دلاری مقام سومی را به دست آورد.

پیمان اکبری سرمربی تیم ملی ب والیبال ایران در ابتدای این دیدار نیز از ترکیب بازی های قبلی ایران شامل رضا صفایی، محمد طاهر وادی، سعید شیرود، مصطفی شریفات، علیرضا جدیدی، رحمان داوودی و علی حسین استفاده کرد.

آرمین رنجبر به دلیل مصدومیت در دیدار امروز ایران و قزاقستان در فهرست بازیکنان کشورمان نبود و تیم ایران با 11 بازیکن به مصاف هند رفت.

آندری پاتروکف سرمربی تیم ملی والیبال قزاقستان که در پنج مسابقه قبلی نیز از روی صندلی خود بلند نشده بود، در دیدار رده بندی با تیم ایران نیز بسیار خونسرد و از روی صندلی شاگردان خود را هدایت کرد.

میانگین سن بازیکنان ایران 24 و قزاقستان 28 سال است که چهار سال از بازیکنان ایران بیشتر سن دارند. میانگین قد بازیکنان ایران 197 سانتی متر است و بازیکنان قزاق نیز میانگین قدشان 197 سانتی متر است که از این نظر دو تیم تفاوتی با یکدیگر ندارند.

داور نخست این مسابقه (Nathanon Sowapark) از کشور تایلند بود که (Szydiowski Robert) داور بین المللی استرالیا نیز او را به عنوان داور دوم در قضاوت همراهی کرد.

حدود هزار تماشاگر این مسابقه را در سالن تماشا کردند که در بین آنان تعدادی ایرانی با پرچم های جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند. مسابقه ایران و قزاقستان در 22 دیدار گذشته این رقابت ها بیشترین تماشاگر را داشت.

12 توپ کوچک والیبال از سوی بازیکنان دو تیم ایران و قزاقستان به سوی تماشاگران پرتاب شد. بولتن و پوسترهای باقی مانده این رقابت ها نیز از سوی مسئولین اجرایی مسابقات در بین تماشاگران قزاقستانی پخش شد.

والیبال ایران در سه دوره قبلی این رقابت ها دو عنوان قهرمانی و یک مقام نیاب قهرمانی به دست آورده بود و با کسب مقام سومی این رقابت ها به کار خود در چهارمین دوره جام کنفدراسیون والیبال آسیا پایان داد تا در چهار دوره این رقابت ها بر روی سکو رفته باشد.

پیش از دیدار تیم های ملی والیبال ایران و قزاقستان دو مسابقه برگزار شده بود که تیم استرالیا با شکست تایلند به رتبه هفتمی دست یافت و چین نیز ژاپن را از سر راه برداشت رتبه پنجمی را از آن خود کرد.

تیم های ملی والیبال کره جنوبی و هند نیز از دقایق دیگر برای کسب مقام قهرمانی و جایزه 25 هزار دلاری این رقابت ها در دیدار نهایی به مصاف یکدیگر می روند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه