تیم ملی بسکتبال ایران مقابل هند پیروز شد و صدرنشین ماند

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، تیم ملی بسکتبال ایران که روز نخست مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک را با برتری برابر ژاپن به پایان رسانده بود، امروز جمعه در چارچوب روز دوم این مسابقات برابر هند صف آرایی کرد و موفق شد این تیم را با نتیجه 88 بر 66 شکست دهد.

نتیجه کامل دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و هند به این شرح است:

*ایران ۸۸ - هند ۶۶
(۲۷ بر ۱۱)، (۱۲ بر ۱۹)، (۲۴ بر ۱۶)، (۲۵ بر ۱۸)

صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، مهدی کامرانی، اوشین ساهاکیان و سعید داورپناه بازیکنانی بودند که بنا به تصمیم سرمربی تیم ملی بسکتبال ترکیب اولیه تیم را برای دیدار امروز تشکیل دادند. این بازیکنان و دیگر نفراتی که در زمان های مختلف به جای آنها وارد زمین می شدند هر زمان توپ به دست هندی ها می رسید، با تشکیل دفاع و قدرتمند کمتر اجازه نفوذ تا زیر سبد به آنها می دادند. در کل از همان ابتدا بازیکنان هند برای نزدیک شدن به سبد ایران و حتی پرتاب های موفق با مشکل مواجه شدند طوریکه بعد از گذشت دقیقه از بازی تازه به اولین امتیاز خود دست یافتند این در حالی بود که ملی پوشان ایران بارها و بارها با توپ ربایی موفق و حضور به موقع در زیر سبد هند، خود و هم تیمی هایشان را صاحب موقعیت گلزنی کردند. اینگونه شد که کوارتر نخست بازی با برتری ۲۷ بر ۱۱ ایران تمام شد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال که در کوارتر نخست دیدار برابر هند به غیر از بهنام یخچالی و جواد داوری از ۱۰ بازیکن دیگر تیمش استفاده کرده، در کوارتر دوم هم روند کاری خود برای تغییر مدام در ترکیب تیم را دنبال کرد و حتی یخچالی را هم به بازی فراخواند اما در کل جریان بازی در این کوارتر به نسبت کوارتر نخست تا حدی تغییر کرد. در این کوارتر هند به لحاظ استفاده از موقعیت های ایجاد شده و عملکرد موفق در پرتاب های به خصوص سه امتیازی، تیم برتر میدان بود طوریکه بعد از گذشت چهار دقیقه از بازی احتلاف امتیاز را به ۷ امتیاز کاهش دادند.

در کوارتر دوم بازیکنان ایران نه تنها تمرکزشان روی حمله کمتر شد بلکه در دفاع هم به نسبت به کوارتر اول دچار از هم گسیختگی شدند طوریکه بارها موقعیت گلزنی ر�� برای حریف ایجاد کردند. اینگونه شد که هندی ها این کوارتر را با برتری ۱۹ بر ۱۲ خود تمام کردند.

تیم ملی بسکتبال ایران که با وجود شکست در کوارتر دوم دیدار برابر هند، نیمه نخست بازی را با برتری خود تمام کرده بود، در کوارتر سوم با تمرکز بیشتر و بهتر بر روی حمله- به نسبت کوارتر دوم - دیدار برابر هند را پیگیری کرد اگرچه دراین کوارتر هم بازیکنان هند بارها به راحتی صاحب موقعیت پرتاب شدند. بدین ترتیب آنها اگرچه در رسیدن به زیر سبد حلقه ایران در این کوارتر خیلی موفق نبودند اما بارها با پرتاب های خود به امتیاز رسیدند طوریکه در نهایت تنها با ۶ اختلاف امتیاز و با نتیجه ۲۴ بر ۱۸ این کوارتر را واگذار کردند.

محمد حسن زاده یکی از بهترین بازیکنان ایران در کوارتر سوم بود. این بازیکن در این کوارتر بارها از شگردی که برای رساندن توپ به زیر سبد حلقه حریف دارد استفاده کرد و اینگونه خود و تیم ایران را به گل رساند. در کوارتر سوم دیدار برابر هند جواد داوری هم برای دقایقی به بازی گرفته شد.

اگرچه تیم ملی بسکتبال در دیدار امروز برابر هند ضعف های محسوسی برای پرتاب های آزاد، نفوذ به دفاع حریف، انجام بازی پیرامونی و ... داشت اما در مجموع برتر از حریف در همه زمینه ها بود. این برتری در کوارتر چهارم هم حفظ شد طوریکه این کوارتر در نهایت با برتری ۲۵ بر ۱۸ ایران تمام شد.

به گزارش مهر، تیم ملی بسکتبال ایران که در پایان روز نخست مسابقات قهرمانی آسیا به واسطه پیروزی برابر ژاپن و با مجموع دو امتیاز بالاتر از هند دو امتیازی در صدر جدول رده بندی قرار داشت، با کسب برتری در دیدار امروز برابر هند صدرنشینی خود در گروه A مسابقات را تثبیت کرد. تیم ملی ایران ساعت ۵ صبح روز جمعه برای برگزاری آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی به مصاف مالزی می رود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه