تیم ملی بسکتبال ایران قهرمان جام ویلیام جونز شد

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، سی و هفتمین دوره مسابقات بسکتبال جام ویلیام جونز امروز شنبه با برگزاری دیدارهای روز هشتم در چین تایپه پیگیری شد. در چارچوب این روز از رقابت ها تیم ملی بسکتبال ایران برابر اسپارتاک روسیه صف آرایی کرد و موفق به کسب برتری در این بازی شد. دیدار تیم های ملی ایران و اسپارتاک روسیه با نتیجه ۷۸ بر ۵۴ تمام شد.

نتیجه کامل دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و اسپارتاک روسیه به این شرح است:

* ایران ۷۸ - اسپارتاک روسیه ۵۴
(۱۸ بر ۱۴)، (۱۷ بر ۱۳)، (۳۱ بر ۱۸)، (۱۰ بر ۱۲)

برای برگزاری دیدار برابر نماینده روسیه درک باورمن سرمربی تیم ملی بسکبتال جواد داوری و سجاد مشایخی از ترکیب دوازده نفره تیمش کنار گذاشت. بدین ترتیب فرید اصلانی، بهنام یخچالی،حامد حدادی، محمد جمشیدی، اوشین ساهاکیان، سعید داورپناه، یونس لاله‎زاده، محمد حسن‎زاده، روزبه اغوان، حامد آفاق، مهدی کامرانی و اصغرکاردوست ترکیب دوازده نفره تیم ملی ایران را برابر دیدار برابر نماینده روسیه تشکیل دادند. از این ترکیب مهدی کامرانی، حامد آفاق، سعید داورپناه، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی برای آغاز دیدار امروز به میدان رفتند.

سی و هفتمین دوره مسابقات بسکتبال جام ویلیام جونز روز یکشنبه به پایان می رسد اما دیدار امروز تیم ملی بسکتبال برابر نماینده روسیه، آخرین دیدار ملی پوشان کشورمان در این رقابت ها بود. تیم ملی ایران در حالی مقابل نماینده روسیه به برتری دست یافت که پیش از این در مصاف با تیم های کره جنوبی، چین‎تایپه الف و ب، ژاپن، فیلیپین و نماینده نیوزلند نیز صاحب برتری شده بود و تنها مقابل اورتیک آمریکا تن به شکست داد.

تیم ملی بسکتبال ایران که پیش از دیدار امروز با ۱۳ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار داشت با برتری برابر اسپارتاک روسیه و کسب دو امتیاز دیگر، صدرنشینی خود را تثبیت کرد و بدین ترتیب در فاصله یک روز مانده به پایان سی و هفتمین دوره جام ویلیام جونز، قهرمانی این دوره از مسابقات را ازآن خود کرد.

تیم ملی بسکتبال در حالی در این دوره ازمسابقات جام ویلیام جونز به عنوان قهرمانی دست یافت که در سه دوره دیگر این رقابت ها نیز قهرمان شده بود. مسابقات جام ویلیام جونز از سال ۱۹۷۷ در چین تایپه آغاز شد و طی ادوار گذشته این رقابتها و در سال‎های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ تیم ایران به عنوان قهرمانی دست یافت. در سال ۲۰۱۲ نیز مهرام به عنوان نماینده ایران در این تورنمنت شرکت کرد و طی آن به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

پیش از دیدار امروز تیم‌های ایران و اسپارتاک روسیه، دو تیم ژاپن و چین‎تایپه برابر هم قرار گرفتند که طی آن ژاپن به برتری ۷۲ بر ۵۵ دست یافت. در ادامه دیدارهای امروز نیز ابتدا فیلیپین مقابل اورتیک آمریکا قرار می‎گیرد سپس تیم ملی چین‎تایپه رو در روی ویلنگتون نیوزلند قرار می‎‌گیرد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه