بچیروویچ: نظم و انضباط از هر ستاره ای مهمتر است

با هیچ کس تعارف ندارم

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت:بسکتبال هم به مانند فوتبال قابل پیش بینی نیست.

بچیروویچ: نظم و انضباط از هر ستاره ای مهمتر است - تصویر 1

به گزارش سرویس ورزشی برنا تیم ملی بسکتبال در اولین مسابقه خود در سال 93 قرار است در رقابت‌های کاپ آسیا شرکت کند. مسابقات کاپ آسیا از 20 تیر ماه در شهر ووهان چین آغاز می‌شود و تیم ملی دوشنبه شب راهی این کشور می‌شود. به همین منظور تیم ملی بسکتبال با تلفیقی از بازیکنان با تجربه و جوان در این بازی‌ها شرکت خواهد کرد.

تمرینات این تیم از ابتدای سال جاری آغاز شده اما غیبت چند ستاره کلیدی ایران در تمرینات و اردوها و البته رقابت ها سبب نگرانی اهالی بسکتبال شده است.

مهمد بچیروویچ سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره شرایط تیمش گفت: چند مرحله اردوی خوب را پشت سر گذاشتیم و بازیکنان از لحاظ بدنی و تاکتیکی به شرایط خوبی رسیدند. فکر می کنم در شرایط ایده آلی قرار داریم. این رقابت‌ها در حال حاضر مهم‌ترین رویدادی است که پیش رو داریم. باید بجنگیم. این رقابت‌ها می‌تواند به آمادگی و هماهنگی ما کمک زیادی کند.

تعداد بالای غایبان سرشناس در این بازی ها سبب نگرانی اهالی بسکتبال شده اما سرمربی تیم ملی در این باره اعتقاد دیگری دارد: چند بازیکن به دلیل مصدومیت و مشکلات شخصی تاکنون در اردوها حضور پیدا نکرده‌اند و از مراحل بعدی اضافه می‌شوند و برای کاپ آسیا قطعا در ترکیب تیم ملی حضور نخواهند داشت. با هیچ بازیکنی تعارف نداریم و اگر کسی در حد ستاره های NBA هم باشد و به اردو نیاید، جایی در ترکیب تیم ملی ندارد. برای من نظم و انضباط از هر ستاره ای بزرگتر و مهمتر است.

وی افزود: هیچ بازیکنی نمی‌تواند از حالا و قبل از آغاز اردوها خود را در ترکیب تیم ملی ببیند. ما برای هر تورنمنت یک تعداد بازیکن را دعوت می‌کنیم و هرکسی در تمرینات وجود داشته و خوب کار کند، انتخاب می‌شود. متاسفانه مصدومیت‌هایی هم در بین بازیکنان وجود دارد و همین دست ما را بیشتر بسته اما کمکان به اصول خودم پایبندم و از آن عدول نمی کنم.

بچیروویچ درباره شرایط تیمش در این رقابت ها گفت: تیم ایران در دوره گذشته قهرمان شده اما از حالا نمی‌توانید بگویید که حتما اول می‌شویم. همه تیم‌ها می‌آیند که نتیجه بگیرند. بسکتبال ورزشی است که تا ثانیه آخر نمی‌توانید نتیجه آن را پیش‌بینی کنید و به مانند فوتبال قابل پیش بینی نیست.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه