برگزاری همایش بزرگ دوچرخه سواری در تهران

مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران از برگزاری همایش بزرگ دوچرخه سواری در تهران خبر داد.

برگزاری همایش بزرگ دوچرخه سواری در تهران - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، محمدحسین نژادفلاح ضمن تبریک اعیاد شعبانیه در این مورد اظهار داشت: به مناسبت هفته جوان و همزمان با ولادت با سعادت حضرت ولی عصر (عج) و جشن نیمه شعبان، اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با مشارکت شهرداری تهران و هماهنگی با استانداری اقدام به برگزاری همایش بزرگ دوچرخه سواری همگانی کرده است.

وی ادامه داد: این همایش روز جمعه مورخ 23 خرداد ماه جاری ساعت 8 از میدان آزادی آغاز شده و با طی مسیر تا میدان انقلاب ادامه خواهد یافت. این مراسم با حضور شرکت‌کنندگان در نماز دشمن شکن جمعه پایان می‌یابد.

نژادفلاح عنوان کرد: زمینه حضور خانواده‌ها و کودکان در این مراسم از سوی هیئت ورزش‌های همگانی استان فراهم شده و هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد در کنار خانواده‌ها، دوچرخه سواران حرفه‌ای نظیر پیشکسوتان، اعضای تیم ملی، مدال آوران و دوچرخه سواران شهرستان‌ها نیز حضور داشته باشند. در واقع در این همایش خانواده‌ها در کنار حرفه‌ای‌های دوچرخه سواری، ورزش می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: همچنین تعدادی از موتورسوران سنگین و حرفه‌ای در پیش و پس شرکت کنندگان به اجرای حرکات نمایشی خواهند پرداخت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر سابقه برگزاری چنین همایشی در تهران خاطرنشان کرد: همایش‌های بزرگ پیاده‌روی خانوادگی بسیاری برگزار شده اما دوچرخه سواری با این ابعاد نداشتیم. همایش‌هایی به صورت پراکنده در نقاط مختلف شهرستان‌ها و مناطق شهر تهران برگزار شده اما سال‌هاست که این اقدام به صورت همگانی و در معابر اصلی و پرتردد شهر تهران انجام نگرفته، لذا به نظر می‌رسد این حرکت برای اولین بار در تهران انجام می‌شود. البته با توجه به حضور خانواده‌ها و اینکه این روز، روز جشن و ورزش همگانی است تدابیری نیز برای مسیر پیاده‌روی اندیشیده شده است.

وی ضمن دعوت از مردم و مسئولان برای حضور در این همایش بزرگ تصریح کرد: زیبایی و نشاط مضاعف این طرح در حرکت جمعی و خودجوش مردم است که امیدواریم با حضور ورزشکاران، مسئولان استان و شهرستان های تابعه این جشن به صورت بهتری برگزار شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه