برتری قاطع تیم ملی بسکتبال مقابل فلسطین

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

به گزارش خبرنگار مهر، سومین و آخرین روز از مرحله دوم بیست و هشتمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی مردان آسیا امروز سه شنبه با دیدار دو تیم ایران و فلسطین از گروه ای این رقابت ها آغاز شد که طی آن تیم ایران موفق شد حریف نه چندان مطرح خود را با نتیجه ... شکست دهد.

نتیجه کامل دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و فلسطین به شرح زیر است:

در مجموع فلسطینی ها نشان دادند که تنها تیم شگفتی ساز بودند

* ایران ۹۴ – فلسطین ۴۸
(۱۷ بر ۱۴)، (۲۶ بر ۶)، (۲۸ بر ۱۱)، (۲۳ بر ۱۷)

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ایجاد یک تغییر در ترکیب اولیه تیم نسبت به دیدار روز گذشته برابر فیلیپین و استفاده از حامد آفاق به جای سعید داورپناه در کنار مهدی کامرانی، صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی تیمش را برای آغاز دیدار برابر فلسطین وارد زمین بازی کرد؛ حریفی که نخستین حضور در جام ملت های آسیا را تجربه می کند با این حال در روز نخست مسابقات با شکست دادن نایب قهرمان دوره پیشین مسابقات یعنی فیلیپین شگفتی ساز شد و در آغاز دیدار برابر ایران هم به راحتی خودی نشان دادند و حتی توانستند برای لحظاتی هم پیش بیفتند اما به مرور ملی پوشان ایران بازی را به دست گرفتند و توانستند برتری خود را به حریف نشان دهند البته به طور نه چندان محسوس چون شاگردان باورمن کوارترنخست را با تنها ۳ اختلاف امتیاز و با نتیجه ۱۷ بر ۱۴ تمام کردند.

اولین امتیاز تیم ملی بسکتبال ایران در کوارتر دوم پس از گذشت دو دقیقه توسط جواد داوری به دست آمد اما پیش از این امتیاز بازیکنان حریف با یک شوت دو امتیازی صاحب امتیاز شده بودند، پس از گذشت یک دقیقه از این کوارتر دومین پرتاب دو امتیازی فلسطینی ها هم وارد سبد شد و امتیاز ۲۰ بر ۱۸ ثبت کرد. این امتیاز باعث شد سرمربی تیم ملی ایران درخواست وقت استراحت بدهد تا نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند. در بازگآشت به زمین بازی تیم توسط اصغرکاردوست و ریباند و پرتاب وی صاحب دو امتیاز دیگر شد ضمن اینکه خطای بازیکنان حریف بر روی وی، یک موقعیت پرتاب آزاد را هم در اختیار کاردوست قرار داد.

تیم ایران در امتیاز ۲۴ بود که مجددا توسط کاردوست به یک دو امتیازی دیگر دست یافت که البته بازیکن فلسطین خیلی زود آن را جبران کرد و این در حالی بود که نیمی از کوارتر دوم گذشته بود؛ از اینجا به بعد بود که تیم ایران به تدریج فاصله امتیازی خود را با حریف بیشتر کرد و با خیال راحت تر به بازی مقابل حریف ادامه داد.

در این لحظات که تیم ایران با جسارت بیشتر به دفاع حریف نفوذ می کرد تا موقعیت مناسبی برای پرتاب به دست آورد، تاکید سرمربی تیم ملی بسکتبال به شاگردانش این بود که دفاع خوبی روی ابوشماله داشته باشند تا گل نخورند؛ اختلاف دو تیم به ۱۱ امتیاز رسیده بود و سه دقیقه هم به پایان کوارتر دوم باقی مانده بود که ساهاکیان با یک پرتاب سه امتیازی و بعد از مهدی کامرانی با یک پرتاب دو امتیازی، اندوخته های امتیازی تیم ایران را بیشتر و مطمئن تر کردند. وقتی پرتاب سه امتیازی بهنام یخچالی هم با موفقیت وارد سبد فلسطین شد و اختلاف امتیاز این تیم با ایران به ۱۹ رسید، سرمربی فلسطینی ها درخواست وقت استراحت داد چون شاگردانش تا این لحظه تنها ۶ امتیاز گرفته بودند.

البته این وقت استراحت هم تاثیری زیادی در ادامه جریان بازی در کوارتر دوم نداشت چون در بازگشت دو تیم به زمین بازهم این تیم ایران بود که روی کار تیمی بازیکنانش و پرتاب نهایی آفاق صاحب امتیاز شد. آفاق در ادامه هم سعی داشت با یک پرتاب، سه امتیاز دیگر کسب کند که البته موفق نبود اما از همین توپ برگشتی حامد حدادی یک پرتاب دو امتیازی زد و با این پرتاب کوارتر دوم با نتیجه ۲۶ بر ۶ به پایان رسید.

در آغاز کوارتر سوم و بعد از گذشت یک دقیقه از این کوارتر، مهدی کامرانی با پرتاب سه امتیازی موفقی که داشت موتور گلزنی خود و تیمش را در این کوارتر روشن کرد؛ بلافاصله هم حدادی یک دو امتیازی دیگر زد تا تیم ملی ایران با کسب ۵ امتیازدر دو دقیقه آغازین کوارتر سوم، فاصله خود را با حریف بیشتر کند. بازیکنان فلسطین البته با در اختیار گرفتن بازی و یک پرتاب سه امتیازی سعی داشتند این اختلاف امتیاز را تا حدی کمتر کنند اما ریباند حدادی مانع از آن شد. حدادی که در این دقایق یکی از بهترین های ایران بود، یک دقیقه بعد هم دومین شوت سه امتیازی هم در این کوارتر و سومین شوت امتیازآور تیم ایران را زد و خیال کادر فنی رابابت اختلاف امتیاز راحت تر کرد.

در این دقایق بازیکنان فلسطین تلاش زیادی برای گلزنی داشتند، نتیجه آنها از این تلاش خطای بازیکنان ایران بود که دو موقعیت برای پرتاب آزاد در اختیارشان قرار داد. ابوشماله از این دو پرتاب بهترین استفاده را برد و اولین امتیازهای خودش و تیمش در کوارتر سوم را اینگونه به دست آورد اما در ادامه بازی حامد آفاق با دو پرتاب سه و دو امتیازی گلزنی تیم ایران را ادامه داد. بعد از آن فلسطینی ها سعی داشتند با قرار گرفتن در زیر سبد ایران صاحب موقعیت گلزنی شدند اما ریباند بازیکنان ایران و از جمله حدادی مانع کار آنها شد. فلسطینی ها حتی از فرصت دو پرتاب آزادی که نصیب شان شد هم نتوانستند استفاده کنند این در حالی بود که حدادی، یخچالی و کامرانی به ترتیب با گلزنی خود اختلاف توانستند اختلاف امتیاز ایجاد شده را بیشتر کنند و به ۳۷ برسانند (۶۳ بر ۲۶).

دو دقیقه به پایان کوارتر سوم باقی مانده بود که حدادی دو پرتاب آزاد موفق زد و بلافاصله هم جای خود را به اصغرکاردوست داد؛ این بازیکن تا پایان کوارتر سوم در زمین حضور داشت و به هم تیمی هایش کمک کرد تا این کوارتر را با برتری قاطع ۲۸ بر ۱۱ و مجموع ۴۰ اختلاف امتیاز خود تمام کنند. در آخرین دقایق این کوارتر یکی از بازیکنان فلسطین دچار آسیب دیدگی شد.

بازیکنان فلسطین در آغاز کوارتر چهارم زودتر از ایران به گل رسیدند و رقابت خوبی هم با ایران در امتیازآوری پیش گرفتند و در این زمینه حتی پیش هم افتادند طوریکه تا دقیقه ۷ این کوارتر ۶ امتیاز گرفته بودند و بازیکنان ایران تنها ۴ امتیاز؛ همین شرایط درک باورمن را مجبور به تغییر در ترکیب تیم و به کار گیری دوباره صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی به جای محمد جمشیدی و اصغرکاردوست کرد؛ اگرچه کاردوست خیلی زود به زمین بازگشت.

در نیمه کوارتر چهارم خطای بازیکنان فلسطین دو موقعیت پرتاب در اختیار تیم ایران گذاشت که محمد حسن زاده تنها از یکی از آنها استفاده درست برد؛ بعد از این پرتاب ها درخواست وقت استراحت بازیکنان دو تیم را به بیرون از زمین بازی کشاند تا در بازگشت با به کارگیری گوشزدهای مربی خود بتوانند نمایش بهتری ارائه کنند. البته این گوشزدها روی عملکرد فلسطینی ها تاثیر خیلی زیادی نداشت چون نتوانستند امتیاز لازم را برای جبران اختلاف امتیاز ایجاد شده بگیرند و در نهایت این کوارتر را هم با نتیجه ۲۳ بر ۱۷ واگذارکردند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه