بانوان مستعد رشته های ورزشی در آذربایجان شرقی شناسایی شوند

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، سید محمد شروین اسبقیان پنج شنبه در مراسم قدردانی از بانوان کارمند این اداره اظهار داشت: تعامل و همکاری بیش از پیش اداره کل ورزش و جوانان با وزارت آموزش و پرورش به منظور کاهش کم تحرکی دختران با اختصاص ساعات ویژه ورزشی و همچنین شناسایی دانش آموزان مستعد تا پیش از رسیدن به سنین بلوغ جزو اولویت های ورزشی در استان است.

وی ادامه داد: فراهم کردن فضاهای ویژه ورزشی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی برای زنان در همکاری با شهرداری در شهرها و شهرستان ها، شرایط مناسبی برای ورزش زنان فراهم می کند که یکی از بهترین دستاوردهای آن ارتقا سطح سلامت جامعه و تحقق پیشرفت و توسعه پایدار در جامعه خواهد بود.

اسبقیان افزود: زنان برای حمایت ازخانواده و حرکت آن درمسیری درست باید بیش از هراقدامی متوجه سلامتی خود باشند و بدانند که سلامتی آنان با اجرای برنامه های منظم ورزشی نه فقط الگویی مناسب برای فرزندانشان خواهد بود بلکه ضامنی برای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر از جمله پوکی استخوان و بیماریهای قلبی نیز محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه باید جایگاه زنان را در جامعه قدر دانست، گفت: دین مقدس اسلام تکریمی که نسبت به زن داشته در مکتب دیگری وجود ندارد و اسلام جایگاه زن را ارتقا و به آن جایگاه ویژه ای بخشید.

مدیر کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد: جدا کردن زن از کانون خانواده درست نیست و باید جایگاه و شان زن برای حفظ سلامت جامعه خانواده بجا آورده شود.

اسبقیان از حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان اسوه و الگوی تقوی برای بانوان یاد کرد و اظهار داشت: باید به احیا ارزش های اسلامی و تکریم مقام زن توجه ویژه ای شود تا سلامت جامعه ارتقا یابد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه